Subiect: Intrebare CAE

Salut,

Posed doi pesti CAE si sunt curioasa daca ii pot muta in alt acvariu in care am moss? Am avut pusi in acvariul respectiv si SAE si mi-au mancat tot mossul.


Ca sa nu fie confuzii am pus linkuri cu pestii.
http://wereallwet.com/chinese-algae-eater-fish-care/ - CAE
http://www.petresources.net/fish/article/sae.html       -SAE

Multumesc

Re: Intrebare CAE

eu unul am avut CAE si daca te uiti la acvariul meu cel din semnatura ai sa vezi majoritatea moss. mi se pare ciudat ca spui ca ti-au mancat moss-ul, esti siguraca nu mancau alge sau microalge ce cresesteau pe moss ?

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

Re: Intrebare CAE

Hei,

mersi de raspuns in primul rand, parca mi-ai dat un pic de speranta.:)
Da sunt sigura ca mi-au mancat mossul, ca la 2 zile dupa ce i-am bagat in acvariu, se injumatatise considerabil si nu intelegeam de ce, pana i-am prins pe amandoi gramada pe el si cum ma apropiam de acvariu cum fugeau:)) cum nu mai eram atenta cum sareau iar pe el.

Re: Intrebare CAE

M-am uitat mai atenta si mi-am dat seama ca aveai moss ball, nu java... Oricum, am sa ma mai documentez si o sa cer pareri in continuare.

Multumesc!

Re: Intrebare CAE

so...pareri?:)

Re: Intrebare CAE

smile daca te uiti si mai atenta aveam cam toate tipurile de moss in afara de phoenix!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092

Re: Intrebare CAE

aaa...da ai dreptate:D oricum o sa incerc probabil sa-i bag acolo...problema e ca mi-e ca nu-i mai prind dupaia sa-i scot daca e ceva:))) ca la SAE a trebuit sa le fac capcana ca altfel nu se putea:))

Re: Intrebare CAE

Daca gasesc in acvariu plante deteriorate sau slabite, sigur vor gusta din ele smile

Re: Intrebare CAE

am inteles. multumesc

10

Re: Intrebare CAE

am avut si eu 2 sae si da mananca din moss. probabil de la algele care cresteau pe el, sae veneau si rontaiau doar mugurii si nu mai crestea. eu a trebuit sa-i dau

Viata-i scurta. Daca tot n-o putem lungi, hai sa o facem lata!

Re: Intrebare CAE

he he inseamna ca ai mei erau baieti cuminti!

Audaces fortuna juvat semper fidelis

www.acvariidevis.ro/forum/topic/14092