21

Re: Sticla 8 mm cantuita -acvariu 200l brut

reluu A scris:

Pai nu are site interioare,am in el: JBL Micromec si spartura scoica,iar in fluvaluri-siporax si micromec.Ca si site poti folosi funduri de la galeti de iaurt/smantana de 1kg,taiate cam la 1cm fata de fund si apoi dai gauri in ele. :sok

Ok, bun aideea cu fundurile de cutii de smantana.Eu ma gandisem sa cumpar niste site de hota de 120 si sa debitez excesul deplastic big_smile.Oricum as vrea sa fac ceva sa pot curata cat de cat canistra o data la 3-5 luni zic eu.A ta ce capacitate are?Dupa calculele mele a mea va avea undeva la 4 litrii utili.

22

Re: Sticla 8 mm cantuita -acvariu 200l brut

reluu A scris:

am in el: JBL Micromec si spartura scoica

   Vlady, tine cont ca spartura de scoica se foloseste doar in anumite tipuri de acvarii, ce specific va avea acvariul tau?

23

Re: Sticla 8 mm cantuita -acvariu 200l brut

nu stiu ce capacitate are exact,cat despre curatare,am sa rastorn mediile intr-o galeata si am sa le spal cu apa din acvariu dupa care le pun la loc. :sok

0773797258

24

Re: Sticla 8 mm cantuita -acvariu 200l brut

Ancistrus A scris:
reluu A scris:

am in el: JBL Micromec si spartura scoica

   Vlady, tine cont ca spartura de scoica se foloseste doar in anumite tipuri de acvarii, ce specific va avea acvariul tau?

Corect  big_smile .Asta am uitat sa specific :sbr

0773797258

25

Re: Sticla 8 mm cantuita -acvariu 200l brut

reluu A scris:
Ancistrus A scris:
reluu A scris:

am in el: JBL Micromec si spartura scoica

   Vlady, tine cont ca spartura de scoica se foloseste doar in anumite tipuri de acvarii, ce specific va avea acvariul tau?

Corect  big_smile .Asta am uitat sa specific :sbr

Este de apa dulce, vor fi plante mai mult sau mai putin pretentioase .nu am ales inca.pesti relativ putini si mici.

Imi cer scuze ca va raspund mai greu dar vopsesc la capac intre timp:P

26

Re: Sticla 8 mm cantuita -acvariu 200l brut

@reluu foloseste spartura de scoica tot intr-un acvariu de apa dulce dar dura!
   Poti folosi restul materialelor filtrante de care ti-a spus, in afara de scoici big_smile

27

Re: Sticla 8 mm cantuita -acvariu 200l brut

Ancistrus A scris:

@reluu foloseste spartura de scoica tot intr-un acvariu de apa dulce dar dura!
   Poti folosi restul materialelor filtrante de care ti-a spus, in afara de scoici big_smile

Ok, multumesc :crap

28

Re: Sticla 8 mm cantuita -acvariu 200l brut

Asa este.Eu folosesc spartura de scoica pentru a creste duritatea intr-un acvariu cu ciclide africane malawi :sok

0773797258

29

Re: Sticla 8 mm cantuita -acvariu 200l brut

reluu A scris:

Asa este.Eu folosesc spartura de scoica pentru a creste duritatea intr-un acvariu cu ciclide africane malawi :sok

Eu cred ca voi tinde doar cativa neoni, niste xipho, cory...pana in 20 de pesti mici la 200L.