1

Subiect: priviti si va minunati

asa mai merge
http://www.youtube.com/watch?v=2okWQO2oMFY

este un lucru foarte important sa sti sa respecti

Re: priviti si va minunati

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2okWQO2oMFY[/youtube]

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

3

Re: priviti si va minunati

ce nas da sa fie si la noi asa

este un lucru foarte important sa sti sa respecti

4

Re: priviti si va minunati

Foarte frumos Video!!!
Sunt de parerea lui SOTO_SAN

5

Re: priviti si va minunati

mai avem muuulti ani pana om ajunge si noi asa (din pacate):(Super!!

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

6

Re: priviti si va minunati

Doamne la astia e raiul plantelor??!!!!Si eu la noi nu gasec una.Asta e Romanica noastra..

laura-rac

7

Re: priviti si va minunati

asta da plante.........insa vroiam sa intreb daca pot pune plantele in acvariu cu tot cu acele ghivece de plastic si burete cred(nu sunt prea sigur ca e burete )  ....adik sa le ingrop in nisip........ma intreb daca e bine asa sau sa le scot si sa le plantez normal , ce imi sugerati?
Pentru administrator .Multumesc de plante sunt super ..o sa postez si eu cat de curand foto pentru concurs cu noua infatisare adica cu plantele castigate de la dvs.:):):)

Re: priviti si va minunati

eu unul prefer fara burete si ghivezi ptr ca radacinile sunt inghesuite in buretele acela si plante nu poate creste bine fara radacini wink
ingropatul in nisip depinde de plante. Anubiasul de exemplu NU se ingroapa, se agata de o buturuga piatra, etc

9 Editat de BuBu (2009-01-20 21:39)

Re: priviti si va minunati

sal!!am si eu o intrebare poate sa imi zica si mie cineva ce planta e aceasta cum se numeste si cum se inmulteste!sper sa imi reziste la mancatorii astea de verdeata!!mersi pt orice raspuns!!

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool

10

Re: priviti si va minunati

Sar parea ca asta e.Echinodorus cordifolius
Vechiul nume al plantei era Echinodorus radicans. Biotopul natural in care o gasim este in Mexic si sudul SUA. Este o planta foarte decorativa si greu ne imaginam un acvariu fara o specie de Echinodorus. Frunzele sunt late, ovoidale, de un verde puternic, crud. Pe partea inferioara se disting 5 nervuri, din care cea din mijloc este cea mai puternica. Suprafata frunzei este aspra. Inmultirea se face tot prin tija florala ca la specia precedenta. Dintr-o planta mama puternica se pot obtine in jur de 20-30 noi plante. Din timp in timp este necesara o indepartare a frunzelor vechi care au palit si au un aspect ruginiu. O planta puternica are in permanenta intre 10-15 frunze mari, verzi. Pentru ca planta sa nu creasca prea mare si repede se recomanda ca substratul sa fie sarac in saruri minerale si nu prea gros. Este o planta recomandata pentru Cichlidele mari. Temperatura optima este de 20-26° C, iar apa trebuie sa aiba o duritate de 8-10°dGH.

Ajuta si vei fi ajutat,respecta si vei fi respectat.

11

Re: priviti si va minunati

Mersi mult!Nu prea ma pricep la plante tongue !Sper sai mearga bine si sa reziste!:D

Carasius auratus auratus the King of aquarium! cool