1

Subiect: Corydoras inmultire

Salutare, am si eu 3 corydoras albino, saptamana trecuta dupa ce le-am schimbat apaam observat ca femela tot  urca sus si sta cevatimp pana  coboara dinn-u jos pe fundul acvariului...
A 2-a zi unul dintre masculi mi-a murit... femela inca tot urca sus ,dupa 3 zile a murit si celalalt mascul iar a 2-a zi cand am venit de afara am observat ceva pe peretii acvariului si pe filtru ,pe pereti erau putin pe filutru era plin.... deja au 2 zile icrele nu stiu daca sunt bune sau nu.... dar am observat ca vreo 6 icre s-au desprins si plutesc prin acvariu...
Am decis sa las increle in acvariu sa vad daca iese ceva din ele sau nu... daca iese ceva incerc sa ii salvez si ii pun in altul...
Pestisori la momentul actual am 2 moly 1 femela xipho ,2 platy si un carasel micut inca... cam astea-s pesti care ii mai am pelanga femela de corydoras...
Daca imi puteti spune careva daca sunt bune icrele si dece se desprind de pe peretii acvariului... Sa nu uit sa mentionez acvariul are 90 L popat uc aer foarte bine si filtru foarte bun temp e cam 24-25 de grade...