1

Subiect: hrana discus mixtura!

Pana acum tot iam hranit cu tetra si cu larve...de acum vreau sa le ofer cva si mai bun!
Aici apelez la puiutu sau la cei ce au discusi si prepara mixtura sa imi dea putin ajutor..si sa imi spuna cam cat boia,gelatina la plic foi nu am gasit deloc,galbenus de ou,ulei de peste,ca si vitamine de care sa folosesc si in ultimul rand spanacul care nu il gasesc deloc dar mai caut,sa pun la 1kg jumate de mixtura!Multumesc si Numai bine!

Re: hrana discus mixtura!

Pune cat crezi.
O inima, o banana, 2 morcovi, spanac (congelat in supermarketuri), granule tetra diskus, vitamine, spirulina, 1 ou, 1 plic gelatina, 1 ardei rosu mare.
Toate date prin masina de tocat si puse in pungi la congelat.

Numai bine.

Cele mai ieftine sisteme CO2, fertilizanti, butelii, lampi la comanda, etc

3

Re: hrana discus mixtura!

Eu iau mixtura gata facuta.
Stiu ca cea mai buna e cea facuta cu propriile maini, dar nu am timp...
Si daca vrei sa imbunatatesti orice reteta, adaugi doar cate un ingredient odata fata de reteta care stii ca le place.
Astfel daca stramba din nas la noua reteta, sa stii sigur ce sa nu mai pui data viitoare.
Spor la treaba la masina de tocat!;)

4

Re: hrana discus mixtura!

ms ms:))) am stat ieri 6 ore:O cea cumparata de la ce firma e  si de unde o cumperi? sincer cand le-am dat aseara parca puisorii mei au devenit atleti=)) dintr-o data..la tetra mai greu..acum stiu iei ce e mai bun:))

5

Re: hrana discus mixtura!

De unde ai luat reteta?