21

Re: Iubitori de GUPPY

nu astea sunt guppy albino nu

22

Re: Iubitori de GUPPY

am si eu 2 perechi fiindca imi aduc aminte de ei cand erau regii acvarilor acum mai bine de 20 de ani in urma!

23

Re: Iubitori de GUPPY

inca una....si ma duc:)

24

Re: Iubitori de GUPPY

foarte frumosi

Stiati ca: Un melc poate sa doarma fara intrerupere timp de 3 ani si sa nu moara de foame?!

25

Re: Iubitori de GUPPY

am o problema la guppy,va rog mult sa ma ajutati
la cei negri exista problema,unul dintre ei are o gaurica in coada,nu stiu de unde s-a format,iar la celalalt incepe sa se formeze
va rog sa ma ajutati
multumesc mult

Stiati ca: Un melc poate sa doarma fara intrerupere timp de 3 ani si sa nu moara de foame?!

26

Re: Iubitori de GUPPY

sal tzae de unde din ploiesti esti? poate combinam guppy tongue

27

Re: Iubitori de GUPPY

stau in provincie,dar maine ajung in ploiesti
id messenger tizzu_mari  add me pls

Stiati ca: Un melc poate sa doarma fara intrerupere timp de 3 ani si sa nu moara de foame?!

28

Re: Iubitori de GUPPY

sa-mi dati si mie un pui cand o fii

29

Re: Iubitori de GUPPY

hai sa va incant putin cu cateva exemplare deosebite....
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6Yqs4fBi4AU[/youtube]
app daca cineva imi poate dona si mie ceva gupi sa ma anunte
detin 2 perechi sau la schimb cu endleri (am 15 perechi) lol

30

Re: Iubitori de GUPPY

stai ce am inteles ca tu ai asa ceva acasasau nu

31

Re: Iubitori de GUPPY

asa ceva nu am... am si pronuntat sus ca am 2 perechi de guppy si 15 de endleri,
imi plac gupi si vreau sa mai fac rost. (sa dau la schimb endleri pe guppy) smiletongue

32

Re: Iubitori de GUPPY

si despre inmultire ?? am si eu o pereche de guppy...si cred k e pe cale sa fete si am cateva nelamuriri pe care nu prea le gasesc
- La ce temperatura tre' sa stea femela cand fata si dupa (cand raman puii)
- Tre sa pun si filtru, ''bule'' big_smile si tre' ciclat unde o sa fete? k nu am alt avcariu dar am un borcan din ala mare am inteles k nu are nimic..
Are ceva dak pun apa din acvariu ? Bine curata nu cu mizerie...
multumesc,

In viata risipim anii, iar la moarte cersim clipele...

Re: Iubitori de GUPPY

MARIVUS A scris:

si despre inmultire ?? am si eu o pereche de guppy...si cred k e pe cale sa fete si am cateva nelamuriri pe care nu prea le gasesc
- La ce temperatura tre' sa stea femela cand fata si dupa (cand raman puii)
- Tre sa pun si filtru, ''bule'' big_smile si tre' ciclat unde o sa fete? k nu am alt avcariu dar am un borcan din ala mare am inteles k nu are nimic..
Are ceva dak pun apa din acvariu ? Bine curata nu cu mizerie...
multumesc,

de ce nu iti pui o maternitate in acavariu si rezolvi si cu temperatura si cu apa si filtru tot...a si temp cred ca undeva pe la 27 26 nu mai stiu sigur(maternitatea costa  cam 10 lei) iti recomand sa o iei din plastic si nu din panza din aceea,,,la cea din plastic poti sa vezi si tu puii ...

34

Re: Iubitori de GUPPY

MARIVUS A scris:

si despre inmultire ?? am si eu o pereche de guppy...si cred k e pe cale sa fete si am cateva nelamuriri pe care nu prea le gasesc
- La ce temperatura tre' sa stea femela cand fata si dupa (cand raman puii)
- Tre sa pun si filtru, ''bule'' big_smile si tre' ciclat unde o sa fete? k nu am alt avcariu dar am un borcan din ala mare am inteles k nu are nimic..
Are ceva dak pun apa din acvariu ? Bine curata nu cu mizerie...
multumesc,

problema asta o am si eu
am o femela guppy care trebuie sa nasca,dar am avut o problema cu temperatura la apa din cauza unei caderi de energie electrica am gasit apa din acvariu cand m-am trezit la 10 grade si de atunci parca are burtica mai mica,e posibil sa nu mai nasca?
cu o seara inainte de pana de curent am separat-o intr-un recipient de plastic caruia i-am adaugat o ventuza
asteptam mai multe pareri
multumim

Stiati ca: Un melc poate sa doarma fara intrerupere timp de 3 ani si sa nu moara de foame?!

35 Editat de MARIVUS (2010-02-13 18:46)

Re: Iubitori de GUPPY

Apa sa fie lasata un pic mai rece (LA GUPPY!) Asa femela va fata cu intarziere, dar ai si avantaje. E adevarat ca apa calduta stimuleaza nasterea guparezilor, dar in apa mai rece ai parte de pui mai vigurosi. NU scrie nici unde asta, e vorba de o constatare personala din 6 ani de acvaristica.

Asta am gasit si eu,,,dat nu precizeaza cat de rece...
cat despre filtru si ''bule'':D ? le trebuie ?

In viata risipim anii, iar la moarte cersim clipele...

36 Editat de MARIVUS (2010-02-13 21:24)

Re: Iubitori de GUPPY

deci sad ....

In viata risipim anii, iar la moarte cersim clipele...

37

Re: Iubitori de GUPPY

Daca ii iubiti si aveti mai multi dati si la alti cumpar 10 guppy 5 Femele 5 Masculi

38

Re: Iubitori de GUPPY

exotic mie mia fatat o femela daca vrei sa vi pana in maramures la vara cand o sa fie mai caldut si pesti mai maricei iti dau 10 cu placere

ontopic: am refacut acvariul spart si sper ca maine sa va incant cu cateva poze poate chiar si un filmulet micut smile
cat despre fatari eu ce sa zic mie imi fata in acelasi acvariu si nu sunt probleme cu puii mici mici nici macar nu sunt interesati cei mari de ei.

39

Re: Iubitori de GUPPY

imi pare bine ca inca mai vad iubitori infocati de guppy
mie imi plac la nebunie si in plus sant usor de crescut shi inmultit

Nu vreau raul nimanui, puteti sa vil pastrati.

40

Re: Iubitori de GUPPY

problema asta o am si eu
am o femela guppy care trebuie sa nasca,dar am avut o problema cu temperatura la apa din cauza unei caderi de energie electrica am gasit apa din acvariu cand m-am trezit la 10 grade si de atunci parca are burtica mai mica,e posibil sa nu mai nasca?
cu o seara inainte de pana de curent am separat-o intr-un recipient de plastic caruia i-am adaugat o ventuza
asteptam mai multe pareri
multumim 



pai sa nu te astepti la ceva bun cu scaderea brusca de temperatura cel mai rau poate sa iti avorteze

Nu vreau raul nimanui, puteti sa vil pastrati.