1 Editat de AlexCT (2013-07-13 23:52)

Subiect: Buna seara !!!

Buna seara , numele meu este Alex . Locuiesc in Constanta si am 17 ani . Pasiunea mea cu acvariul a inceput inca de pe la o varsta frageda , dar acum 1 an am inceput sa ma ocup singur de asa ceva. Detin un acvariu de 40 l , un filtru in TetraTec 400 , pompa de aer tot TetraTec , iar incalzitorul noname.  Ca fauna am pe spate Elodeea Densa , iar in fata Echinodorus Amazonicus ( zic eu ) o tufa cu Lobelia cardinalis si o tufa cu Limnophila Aromatica.  Nu am substrat fertil si nici pompa C02 . Ca lumina am un bec de 20w . Tin sa mentionez ca acvariul il intretin din banii mei de buzunar .

Re: Buna seara !!!

Bine ai venit Alex!

AlexCT A scris:

Ca fauna am pe spate Elodeea Densa , iar in fata Echinodorus Amazonicus ( zic eu ) o tufa cu Lobelia cardinalis si o tufa cu Limnophila Aromatica.

   Si ca flora ce vietuitoare ai? lol

3 Editat de KATANA (2013-07-14 01:39)

Re: Buna seara !!!

17 ani si isi intretine acvariul din banii de buzunar, ce dragi i-mi sunt copii astia...bv pustiule....ai tot respectul meu

dar ceva poze vedem si noi?

0730697654

APE LIMPEZI TUTUROR VA DORESC

4

Re: Buna seara !!!

salut si bine ai venit asteptm poze

0721125652
http://www.acvariidevis.ro/forum/post/171479/#p171479

5

Re: Buna seara !!!

ca flora . ca fauna am o pereche de xipho . 4 neoni . un tetrazona . 3 sanitari albi si unu negru ( ventuza ) . pozele nu stiu sa le pun .

6

Re: Buna seara !!!

in sfarsit si pozele ! sper ca le-am pus cum trebuie

7

Re: Buna seara !!!

1 . cred ca este cam mult substrat

2. sunt niste fire sau furtune ce atarna in fata acvariului si arata inestetic , parerea mea

0730697654

APE LIMPEZI TUTUROR VA DORESC

8

Re: Buna seara !!!

sunt firele de la lumina , filtru si pompa de aer.. si nu am pe unde sa le bag..

9

Re: Buna seara !!!

cum spunea si colegu cam mult substrat si incearca sa ascunzi firele si furtunele alea arata total inestetic

0721125652
http://www.acvariidevis.ro/forum/post/171479/#p171479