1

Subiect: JBL Manado

Ce parere aveti de JBL Manado....eu am doar pietris de la hornbach granulatie 2-4 mm .

Nu putem deveni ceea ce vrem sa fim, ramanand ceea ce suntem.

2

Re: JBL Manado

Ce parere aveti de JBL Manado....eu am doar pietris de la hornbach granulatie 2-4 mm ,as dorii raspunsuri de la useri care l-au folosit in acvarii plantate,multumesc.

Nu putem deveni ceea ce vrem sa fim, ramanand ceea ce suntem.

3

Re: JBL Manado

Foarte bun numai ca la mine s-a dezintegrat dupa aproximativ 5 luni.

Calitatea se plateste!

4

Re: JBL Manado

Destul de bun.....calitate - pret ii ok....folosesc de aproximativ 4 ani si sunt foarte multumit, am crescut in el de tot felul de plante..
Este un substrat  foarte usor , dar cu timpul te vei obijnui cu el....asa ca il recomand

5

Re: JBL Manado

Tudor ,cum adica s-a dezintegrat? :omfg

Nu putem deveni ceea ce vrem sa fim, ramanand ceea ce suntem.

Re: JBL Manado

E ok.Am folosit in nano si am fost multumit.Azi am mai achizitionat inca 12 L pentru un proiect viitor.

Bun venit in Romania! Dati-va ceasul cu 100 de ani inapoi!

Re: JBL Manado

E pilaf smile.
E foarte usor.
Trebe sa pui strat gros ca sa iti tine bine plantele.
Gazonul nu sta prea bine in el. Daca mai ai si corydorasi, slabe sanse de gazon genul HC.

Cele mai ieftine sisteme CO2, fertilizanti, butelii, lampi la comanda, etc

8

Re: JBL Manado

Eu l-am combinat cu nisip vulcanic (pietris) de la un user de pe alt forum (daca dai o cautare pe google, ai sa l gasesti  :- ) si are un pret de 10/litru si este calitativ. am pus manado peste el ca sa am si alta nuanta prin el si din 18 de pietris cu 5 de manado, a iesit o splendoare dar cu toate astea, dupa cum zic si colegii, e usor, dar combinat cu vulcanicul, stau mai bine plantele. (poti vedea articolul meu de la "sa facem cunostinata" pentru o idee mai buna. Acum gusturile difera si finantele la fel. Spor!

Re: JBL Manado

Tot manado am si eu de aproximativ un an... Sunt foarte multumit :fok