Subiect: Editia VIII

Mai jos veti avea prezentati castigatorii la editia a VIII a concursului de acvaristica.
Castigatorii sunt rugati sa ne contacteze pt. a putea intra in posesia premiului.

Asteptam comentariile voastre.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Editia VIII

Locul 1 costi8 cu albumul "my paradise"

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Editia VIII

Locul 2 vlado2 cu albumul "Acvariu cichlide"

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Editia VIII

Locul 3 bradraqua cu albumul "Acvariu 500 plantat discus"

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

Re: Editia VIII

nu vreau sa supar pe nimeni dar cred ca acvariul de la locul 3 merita locul 1.intradeva,toate acvariile sunt minunate.apropo,care ar fi premiul sau nu avem voie sa stim?doar din curiazitate big_smile .

Vorba dulce mult aduce.
......................
Nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala.

Re: Editia VIII

Premiile se dau in produse acvaristice la alegere, iar valoarea este in functie de locul obtinut.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

7

Re: Editia VIII

Asa  pot sa zic si eu ca acvariul de pe locul 2 merita locul 1. Parca sunt prea multe plantate in concursul asta, al lui vlado e ceva diferit, merita 1 punct in plus doar pentru asta.


Felicitari vlado wink

Re: Editia VIII

pomi A scris:

Asa  pot sa zic si eu ca acvariul de pe locul 2 merita locul 1. Parca sunt prea multe plantate in concursul asta, al lui vlado e ceva diferit, merita 1 punct in plus doar pentru asta.


Felicitari vlado wink

Pai na si tu esti iubitor de cichlide este normal sa iti placa acvariul lui. Eu cred ca toate acvariile sunt frumoase in felul lor.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

9

Re: Editia VIII

Felicitari castigatorilor!
Va asteptam cu acvarii si mai deosebite la urmatoarele concursuri

10

Re: Editia VIII

Felicitari, dar vad ca toate acvariile au fost pozate cu echipamentele montate, dupa regulament asta a depunctat.

11

Re: Editia VIII

Secretul e sa ascunzi echipamentele cu decor(plante, pietre, buturugi). Daca scoti echipamentele de fiecare data cand faci o poza, e cam scarpinat pe dos.

12

Re: Editia VIII

kokos A scris:
Timi A scris:

Felicitari, dar vad ca toate acvariile au fost pozate cu echipamentele montate, dupa regulament asta a depunctat.

Insemna ca toate au fost depunctate la fel=> fiecare si-a pastrat pozitia in clasament wink

in cazul meu, da.

13 Editat de costi8 (2010-02-04 11:34)

Re: Editia VIII

Timi A scris:

Felicitari, dar vad ca toate acvariile au fost pozate cu echipamentele montate, dupa regulament asta a depunctat.

ia gandeste cat timp ar dura  sa scot din el pentru pozat , ca apoi sa le si bag la loc cam tot ce am eu pe acolo.
1 doua pompe de recirculare a apei
2 doua sorburi plus doua evacuari de la cele doua filtre externe
3 surface skimmer-ul
4 reactorul CO2
5 sonda de  PH control
6 sonda de temperatura

numai la cate ventuze sunt si ma apucau pandaliile.

de mascat ele sunt saracele destul de bine camuflate in spate , numai ca plantele nu erau destul de dezvoltate pentru strategia mea de a ascunde foarte bine echipamentele.
ia priveste in semnatura mea , ca este acelas bazin si acelas setup 80 % si zi-mi ce mai vezi tu pe acolo

oricum va multumesc pentru aprecieri

felicitari pentu ocupantii locurilor 2 si 3

numai bine.

14 Editat de Baracuda (2010-02-04 18:00)

Re: Editia VIII

polar bear A scris:

nu vreau sa supar pe nimeni dar cred ca acvariul de la locul 3 merita locul 1.intradeva,toate acvariile sunt minunate.apropo,care ar fi premiul sau nu avem voie sa stim?doar din curiazitate big_smile .

bradraqua: Multumesc mult pentru apreciere dar trebuie sa recunosc ca acvariul de pe primul loc are mai mult "stil", este mai rafinat. Se vede de la o posta ca s-a muncit foarte mult la el. Folosind o scala a periutelor de dinti, as zice ca este "soft", in timp ce al meu este "medium". In cazul meu, am mers pe ideea unui acvariu "viabil" pe termen lung, tinind cont de faptul ca este populat cu pesti mari (si nu putini), care implicit produc mai multa mizerie. Cind l-am reamenajat, nici prin cap nu mi-a trecut, sa-l inscriu in vreun concurs. Am facut-o in cele din urma, vazind celelalte acvarii inscrise...
Daca te pot ajuta vreodata cu ceva, nu ezita!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

15

Re: Editia VIII

mie mi-a placut cel mai mult acvariul de pe locul 3

16

Re: Editia VIII

nu pot sa zic care imi place mai mult smile
toate au stil si organizare frumoasa smile
munca depuasa si banii cheltuiti isi arata roadele smile

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: Editia VIII

Castigatorul locului 1 va primi in zilele ce urmeaza premiul, castigatorul locului 3 doreste sa doneze premiul, el ne-a trimis urmatorul mesaj "Multumesc pentru locul 3, pe care m-am situat la editia nr. 8 a concursului. Doresc ca premiul aferent locului cistigat, sa-l donez unui acvarist cu posibilitati materiale mici. Am trecut si eu cu multa vreme in urma prin momente grele, care nu-mi permiteau sa-mi satisfac hobby-ul intr-un mod onorabil. As fi foarte multumit sa pot dona acest premiu. Multumesc inca o data!!!" iar ocupantul locului 2 il asteptam sa ne contacteze.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

18

Re: Editia VIII

Felicitari celor 3 finalisti! Locul 1 merita locul 1 si asa mai departe....felicitari locului 3 pentru gestul sau!..asa da!
cu respect,

19

Re: Editia VIII

frumoase acvariile! toate 3! felicitari!
se vede ca s-a muncit la ele!
poate cea mai buna editie a concursului!

20

Re: Editia VIII

niste acvarii intr-adevar frumoase si cea mai buna si cea mai corecta editie ? felicitari wink

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise