Subiect: SALUTARI tuturor

ma numesc Bogdan , sunt din arad , sunt posesorul unei perechi de green terror  de putin timp , inainte detinand mai multe specii de pesti de talie mica ,
Acvariul meu este un juwel de 230l locuit de cei 2 ``terroristi`` substratul este unul cu granulatie destul de mica , filtrarea un TETRATEC ex700 + EHEIM 2213 classic , iluminare neon 18 w, incalzitor 150w.

Am inceput acvaristica in urma cu 7 ani dar din mai multe motive am fost nevoit sa renunt pt o perioada de timp.aceasta perioada s-a incheiat iara acum ma bucur reintoarcerea la aceasta pasiune.mi-au placut dintotdeauna cichlidele in special cele americane si datorita acestui lucru le-am si achizitionat .Doresc ca in viitorul apropiat sa achizitione pentru cei 2 un acvariu mai mare aproximativ 400l pt a le oferi mai mult spatiu .

   Va urez toate ele bune si cred ca o sa ne intelegem! Succes si multa sanatate tuturor

Re: SALUTARI tuturor

Bine ai venit Bogdan!
   Ceva poze cu "teroristii"? smile

3 Editat de petre79 (2013-10-06 00:08)

Re: SALUTARI tuturor

Salut si bine ai venit !
Poze...poze....poze...  wink  wink

Re: SALUTARI tuturor

sigur o sa pun si niste poze cu ei dar ca daca le-asi face acum calitatea lor este foarte scazuta ,astept o camera foto. astept acvariul de 350l sper in ala sa fie mai o.k

Re: SALUTARI tuturor

Salut,poti avea si acvariul de 1 tona tot scandal o sa fie in acvariu,asa sunt americanii.
Unele solutii,doar masculi de americani sau doar femele si atunci va fi ceva mai linistit acvariul
Sau poti baga multi americani.adica sa fie suprapopulat si atunci o sa mai scada agresivitatea dar atunci trebuie sa ai o filtarare foarte buna deoarece ciclidele de talie mare fac multa mizerie

Re: SALUTARI tuturor

poze!:D

Re: SALUTARI tuturor

si ceva poze momentan aceasta este modalitatea de ai desparti wink)

8 Editat de Ancistrus (2013-10-06 19:57)

Re: SALUTARI tuturor

Unde este acvariul? Nu are nici o legatura "modalitatea de a-i desparti"... no comments!

Re: SALUTARI tuturor

ultima poza este cea cu acvariul

10 Editat de ciuaua (2013-10-07 01:43)

Re: SALUTARI tuturor

Salut si bine ai venit !

11 Editat de bogdan_a89 (2013-11-02 19:43)

Re: SALUTARI tuturor

si s-a scimbat totul a mai ramas doar filtrarea astfel
Acvariu 400L , 4 Astronotus ocellatus , 2 sanitari.Plante doar 4 zambile de apa , filtrarea Fluval 404 , JBL e701greenline , tetratec ex700, lumina 20w (nu profi) , 2 mopani , substrat etc.si ceva poze!

Re: SALUTARI tuturor

poze!