1 Editat de katalin_razvan (2013-10-25 23:36)

Subiect: ajutor

2 probleme am si eu: Prima....unul din corydorasi mei are o problema cred eu ca grava(pe cap mai exact pe nas i-a aparut o gaura sau ceva de genul plus ca se vede ceva de genul unui vene de sange rosii)imi pare rau ca nu am poze...iar 2 o femela de moly are un comportament ciudat...sta tot timpul langa filtru sau incalzitor in rest mananca este activa

Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.

Re: ajutor

va rog mult un sfat ceva. sad

Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.

Re: ajutor

femela de molly este stresata de ceva (parametrii apei sau vreun peste), iar coridoras-ul poate este zgariat in vreo piatra...fara poze cam greu de spus ceva sigur...

Re: ajutor

am sa incerc azi sa fac poze...este posibil sa fie femela stresata de mascul???

Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.

Re: ajutor

inca o problema..am un acvariu la ciclat..am pus aqua safe(tetra) in apa si de atunci este cam tulbure...ce se intampla??

Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.

Re: ajutor

am rezolvat...cory sa lovit la cap...din cate se pare ii va trece iar moly este stresata de mascul...va trebui sa ii separ

Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii.

7

Re: ajutor

buna, am si eu probleme cu un pestisor tetrazona are ochi exoftalmici rau, sta doar la fund, sub filtru pitit mai toata ziua, nu stiu nici daca mananca... Ieri statea cu burta in sus! Azi cand am mai schimbat din apa l-am si atins cu mana si nu s-a ferit.. cred k sufera rau!Mi-e foarte mila de el! ce sa fac, sa-l execut? Femela nu are nimic, e mai activadar tot fricoasa. mentionez k am observat in acvariu si fecale albe( cred k de la gurami, pe el l-am prins "in fapt"). Mai am un gurami, xifo si o zebra care e cocosata rau dar activa, nu prezinta alte simptome. am acvariu de la o prietena de doar 3 saptamani deci nu prea stiu altceva. va rog, dati-mi un sfat

8 Editat de Ancistrus (2013-12-29 22:08)

Re: ajutor

pisyka18 A scris:

Mi-e foarte mila de el! ce sa fac, sa-l execut?

   Ce ti-a facut draga pisycutza pestisorul de vrei sa-l executi? :omfg Nu a inotat cum trebuie, nu a mancat cum trebuie? Sau... sa o luam altfel: nu a inotat in ce trebuie? Nu a mancat ce trebuie? Asta numai tu poti stii smile
   Detaliile oferite de tine, sunt greu de interpretat pentru a se putea dormula un scenariu cum si de ce sufera pestisorul!

9

Re: ajutor

si respira tare frecvent...