1

Subiect: Curatenia de toamna

Avand in vedere ca orice evolutie si teste te lasa de obicei cu echipamente "spare", a venit momentul sa "ma scap" de unele dintre ele carora se pare ca le-a cam trecut vremea in acvariul meu. Majoritatea au fost folosite la un acvariu marin de aprox 60 litri.


Asadar, pentru cei interesati, se scot la vanzare urmatoarele:


1. Filtru Aquael FZN3 (in garantie pana in 20.10.2014) hang-on folosit intr-un acvariu marin aprox 4 luni de zile, stare perfecta de functionare (are doar ceva coralina depusa pe teava pe care trage apa si normal, ii lipsesc deja buretii care oricum nu erau folosibili) - 120 lei


2. Sistem de iluminare - 150 lei
Aquatic Nature Solar Duo Boy 26 W + 2 x Blue Led (in garantie pana in 01.10.2014)
Bec PL Aquatic Nature Solar Lux Bulbs 26 W Blue White 30000 K - 10000 K


3. Incalzitor AquaEl 100W nou (garantie pana in 2014), nefolosit (s-a schimbat in garantie, dar intre timp cumparasem altul, ca nu puteam sta fara pana cand rezolvau ei cu garantia) - 40 lei


4. Background 3D facut pe comanda pentru un acvariu cu discusi stil "amazonian" (trunchi de copac si pietre), dimensiuni: lungime 106 cm, latime 30 cm, inaltime 48 cm (a fost facut pentru un acvariu Ferplast Cayman 110); a fost folosit aprox 6 luni deoarece l-am lipit prea slab si s-a dezlipit, dupa care n-am mai putut goli acvariul pentru a-l relipi, asadar prefer sa-l vand - 250 lei

5. 1 kenya tree 15-17 cm hidratat pe o piatra de 7-8 cm - 60 lei


6. 1 kenya tree 12-13 cm hidratat plus un frag sarcophyton 3-4 cm pe o alta piatra ambele - 50 lei

7. 1 hermit crab electric blue mare, cara in spate o cochilie de aprox 5 cm - 60 lei


Vietuitoarele se vand depoarece deja sunt prea mari pentru acvariul meu.

Pentru toate produsele se accepta si schimburi cu alte vietuitoare marine.

Informatii suplimentare si eventual poze (special pentru background, deoarece celelalte pot fi vazute pe Internet) prin intermediul forumului, sau preferabil tel. 0745-088874, 0720-088874, E-mail: aure@aure.ro, Messenger: aurecj