1 Editat de gaby27 (2013-10-31 02:18)

Subiect: salut

Bine v-am gasit.
Ma numesc Gabriel, sunt din Galati si m-am apucat de acvaristica de 6 ani cu o pauza de vreo 3 ani pâna anul trecut.am început cu un acvariu de 25 litri cu guppy si xipho,urmând sa fac alte 5 acvarii pâna am ajuns momentan la 200litri.acvariul e populat cu 12tetrazona, 12 neoni rosii, 5 rodostomus,2sae,1 cory si câteva plante: echinodorus codifolius,valisneria gigantea, hygrophila polysperma,rotala,echinodorus amazonicus si buturuga cu christmass moss.Substrat 25l manado si ca accesorii am un filtru extern aquael unimax 250, butelie 1kg co2, electrovalva si reductor dupla,difuzor co2,incalzitor 150w, 2x39w osram 865.De curând am mai construit un acvariu de 45l populat cu 5 dwarf puffer si 6 rcs filtrat cu un hailea rp 400, luminat cu un capac h.m cu 40 leduri.
Mai sunt multe de învatat în domeniu si sper sa trec la un acvariu mai mare in decembrie
Ape limpezi va doresc!!

Re: salut

Salut si bine ai venit !

Re: salut

Bine ai venit Gabriel!

gaby27 A scris:

1 cory

   Ma bucur sa vad ca ai gasit functia "bold" la text, dar, revenind la acvaristica... de ce doar 1 cory? Astia sunt pesti de grup!

4

Re: salut

Salut si bine ai venit!

Re: salut

Salut si bine ai venit! Ceva poze nu ne arati si noua?

6

Re: salut

Si niste poze cu ce am avut pana in prezent https://imageshack.com/user/gaby2883/a