Subiect: Salut

sunt din tm si pasionat rau de tot de acvaristica....  as vrea sa aflu cum pot posta poze cu acvariul meu...

DACA AI FI TU PESTE ???...

Re: Salut

gata am aflat.....

DACA AI FI TU PESTE ???...

Re: Salut

o parere va rog

DACA AI FI TU PESTE ???...

4

Re: Salut

sal foarte fain ecinodorus ala !

Re: Salut

da a fost nevoie de 3 luni sa creasca asa si sa dea si o coarda cu 11 pui la luat cand era cat degetul de lung untrun cosulet mic.. acum dupa 3 luni.. iatal

DACA AI FI TU PESTE ???...

Re: Salut

asa atara acum o saptamana in urma

DACA AI FI TU PESTE ???...

7 Editat de acvariudevis (2010-02-06 23:07)

Re: Salut

Incerca sa maschezi filtrul cu o buturuga sau o planta care creste in inaltime si mai ai o problema la compatibilitatea intre pesti (neon-tetrazone).Inca ceva,foloseste un background de preferabil negru ca sa iasa in evidenta pestisori.

Re: Salut

data de pe aparat nu este setata ca tot am schimbat la baterii si am modificat pozele de la 6 mp la 1 mp ca nu incapeau pe forum ca depaseau 3 Mb

DACA AI FI TU PESTE ???...

Re: Salut

da mia mai zis cineva asta dar ii am de mai bine de 1 an si vad ca se inpaca bine   iar aici ......este a doua tura de depunere .. prima data nu mia iestit doar7 pui din vreo 300 de icre .. dar acum am totul pregatit si pentru icre .. asa e cand esti plecat ..

DACA AI FI TU PESTE ???...

10

Re: Salut

salutare
frumos acvariul dar daca se pot da mai multe detalii...
stima

Stiati ca: Un melc poate sa doarma fara intrerupere timp de 3 ani si sa nu moara de foame?!

11

Re: Salut

E super echinodorusul ,incearca sa confectionezi un acvariu mai mare plntele si pestii vor fi foarte multumiti de asta ,e pacat sa ai o planta asa frumoasa si sa o chinui asa, iar pe viitor cand va face pui sa nu ai unde sa ii pui

12

Re: Salut

acvarist tm A scris:

da mia mai zis cineva asta dar ii am de mai bine de 1 an si vad ca se inpaca bine   iar aici ......este a doua tura de depunere .. prima data nu mia iestit doar7 pui din vreo 300 de icre .. dar acum am totul pregatit si pentru icre .. asa e cand esti plecat ..

Salut si bine ai venit !

Arata bine, foarte frumo s-a dezvoltat planta, o mica precizare, subscriu si eu la ce a zis acvariudevis, incearca sa maschezi filtrul.

P.S: Ce plasa ai folosit pentru depunere ?

13 Editat de aqua (2010-02-07 16:50)

Re: Salut

acvarist tm A scris:

da mia mai zis cineva asta dar ii am de mai bine de 1 an si vad ca se inpaca bine   iar aici ......este a doua tura de depunere .. prima data nu mia iestit doar7 pui din vreo 300 de icre .. dar acum am totul pregatit si pentru icre .. asa e cand esti plecat ..

salut !!
ma intereseaza si pe mine inmultirea la tetrazona
szi-mi si mie ,cum reusesti ?
zi-mi temperatura ph-ul si detaliile astea
ca plante merge si elodea ?
cand inmultesti pestii,icrele cad pe fund prin plasa ?
trebuie sa scot imediat perechea dupa depunere ?

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: Salut

da despre inmultirea tetrazona este unpic mai complicata fata de de am citit eu pe aici.... in primul rand trebe sa ai apa distilata dar nu dinaia de masini... ci facuta cu filtre de osmoza... sau apa de ploaie dar este riscant cu apa de ploaie ca nu sti pe unde a trecut norul si poate fi toxic... plasa tre sa aibe ochiuri mari .. ph-ul normal 6.5 o planta in mijloc de preferabil ca ceea care o am eu... si temperatura 27 sau 28 grade..  de obicei la mine depun noaptea.. dar le las lumina aprinsa... dupa depunere pesti se scot si cam atat dupa vreo 20 de ore iasa minusculii.. se hranesc cu galbenus de ou fiert tare si in cantitati mici de tot si des adica cam odata la 4 ore..,

DACA AI FI TU PESTE ???...

Re: Salut

in dezvoltare

DACA AI FI TU PESTE ???...

16

Re: Salut

acvarist tm A scris:

in dezvoltare

sa inteleg ca tetrazona aia sunt pui ?
asa arata ei cand sunt mici ?
am vazut o specie din asta si in magazine si mi-a placut :\

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

Re: Salut

au fost pui.. dar am altzii si mai mici.. si ieri miau iesit puiutii din icre....  si o poza cu puiuti de xipho de 3 si 1 saptamana

DACA AI FI TU PESTE ???...

Re: Salut

si cu cei de sumii  de 2 saptamani imediat..

DACA AI FI TU PESTE ???...

Re: Salut

si puii de xipho sunt peste 100 buc

DACA AI FI TU PESTE ???...

20

Re: Salut

da tie chiar iti place sa te ocupi cu asta  roll
dar eu te intrebai altceva... tetrazona aia cu verde din imaginea de mai sus asa arata ei cand sunt pui ?

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise