1

Subiect: Delta Dunarii

Postez si eu cateva fotografii din delta, dintr`o zona populata si mai putin naturala a deltei, dar astept si poze din "salbaticie":)) Pe unde am fost eu...

Etiamsi omnes, sed non ego.

2

Re: Delta Dunarii

Incep cu cea mai reusita poza a mea, talentul in ceea ce priveste arta fotografiei m`a cam ocolit:D

Etiamsi omnes, sed non ego.

3

Re: Delta Dunarii

Superba poza
Te asteptam si cu alte imagini din delta

4

Re: Delta Dunarii

Scuzati claritatea, e facuta cu zoom...uimitor e numar lebedelor:D

Etiamsi omnes, sed non ego.

5

Re: Delta Dunarii

Natura....

Etiamsi omnes, sed non ego.

6

Re: Delta Dunarii

Eu sunt si pescar si sunt inebunit dupa delta ,dar fiind incepator nu am avut bucuria de a colinda tinuturile

7

Re: Delta Dunarii

strazile sulinei, la apus...

Etiamsi omnes, sed non ego.

8

Re: Delta Dunarii

Am stat acolo o saptamana, dar iti spun sincer ca mi`as fii dorit sa fi ales un sat, sau macar o pensiune intr`o zona mai salbatica, pana la urma asta este frumusetea deltei. Cat despre pescuit am sa zic pas, imi vine sa`mi trag un glont in cap pana prind un peste...nu`i pentru mine pescuitul:P eu doar consum

Etiamsi omnes, sed non ego.

9

Re: Delta Dunarii

Ideal ar fi sa reusim macar sa pastram aceste locuri asa cum inca mai sunt daca nu reusim sa le amenajam
In Delta cred ca este locul unde te poti detasa de problemele zilnice si poti uita de lumea din exterior alaturi de fauna si flora de acolo.
Protejati Delta Dunari un loc unde traiesc mii de specii de plante ,pesti si animale

10 Editat de maranu (2010-02-13 10:42)

Re: Delta Dunarii

expesive poze, nu am fost, dar am inteles ca s-a deschis acvariul de la Galati?
e inca un motiv in plus de a incerca sa ajung prin delta, cum nu sunt pescar...

11

Re: Delta Dunarii

Cezara A scris:

Natura....

Superbe acele radacini... dau impresia de mangrove..
Oricum frumoase poze! Felicitari!

Noi nu mostenim acest pamant, il imprumutam de la copiii nostri.

12

Re: Delta Dunarii

frumoase fotografii!
mai ales prima e deosebita!
delta dunarii e superba primavara si toamna!

13 Editat de merlin21 (2011-07-08 04:53)

Re: Delta Dunarii

:fmad

14

Re: Delta Dunarii

prefer sa ma limitez la a privii "acvariile" de la Tulcea. Sincer, mie imi iau ochii pestii tare colorati, deci eu una n`as incerca ceva cu tema delta dunarii, din cate stiu cam slaba coloratie au locuitorii deltei.

Stiu ca ar putea suna aiurea, poate m`a inselat privirea, dar cand ma plimbam cu vaporasul prin delta, am vazut, trecand in "zbor" un peste. Stiu ca exista pesti care fac salturi "in lungime" din apa, dar avem si noi asa ceva in delta?:D

Etiamsi omnes, sed non ego.

15

Re: Delta Dunarii

Dragut...:)

Ciclare usoara si rapida!