1

Subiect: Buna ziua , un nou inceput

Buna ziua, sunt nou pe acest forum , si in aceasta activitate , cea a acvariilor. De curand am primit un acvariu , de 60 L. Sincer sa va spun , zilele astea m-am documentat cat de mult am putut , in acvaristica. Am rasfoit acest forum , cap-coada. Impreuna cu acvariul am primit si cativa pestisori. Acvariul este filtrat de 2 filtre interne. Acvariul nu prezinta plante sau substrat . Pentru ca aici unde locuiesc eu , nu exista un petshopt , sau un magazin exotic sa cumpar. Daca aveti , si nu aveti ce faceti cu cateva plante , va rog frumos , din suflet , sa-mi trimiteti daca aveti, cateva plante. Numarul de contact e urmatorul. 0765085350

:acv  Sanatate si numai bine va doressc. Promit ca in scurt timp am sa revin cu niste poze.

Pesti
- Hyphessobrycon callistus ( 2 bucati M / F )
- Paracheirodon innesi ( 3 bucati 1M / 2F)
- guppy ( 5 bucati 2M / 3F)

Re: Buna ziua , un nou inceput

Bine ai venit Emanuel!
   Avem pe forum si vanzari plante/pesti etc!
   Cum te-ai gandit sa faci acvariul? Stii ceva despre pesti si intretinerea lor? Schimburi de apa etc?

3

Re: Buna ziua , un nou inceput

Buna Ancistrus , cum am mai spus , sunt nou in activitate , dar , mereu , zi de zi ma documentez...si invat ceva nou .
Despre acvariu , mi-as dori sa arate ca un tablou natural sa zic asa...stiu ca am mult de lucru , dar imi plac , incercariile astea grele. Cu o radacina de vita de vie in mijloc , un substrat , niste plante....eu zic ca ar arata frumos  !