Subiect: Salut

Numele meu este Vali,sunt din Constanta,fac acvaristica de 18 ani,am 5 acvarii mari de la 1,60  la 1,90 metri ,din geam de 10 cu mobilier si vreo 10 acvarii mici de 100 de litri,pentru reproducere diversi pesti exotici.Fiecare acvariu mare este populat cu diversi pesti exotici,unul cu 600 de ciclide africane,unul cu 40 de ciclide americane(Flowerhorn,texas,midas,labiatum,parrot,diversi hibrizi intre acesti pesti cum ar fi yelow texas,blue texas,kirin(kilin),Queen rose.etc),un alt acvariu este populat cu crapi japonezi si carasi aurii,altul cu vivipari si discusi.Toate acvariile sunt amplasate intr-un dormitor(fost)al unui apartament cu 4 camere,la etajul 6.Visul meu este sa imi fac o vila,cu iaz si 2 camere speciale pentru cresterea pestilor exotici,dar datorita crizei nu prea pot sa obtin un pret bun pe apartament.Nu pot sa postez poze momentan dar as fi bucuros daca as putea sa va ajut cu un sfat si o sa pun si o poza cu un peste feng shui,care mie imi place in mod deosebit

Re: Salut

Bine ai venit Vali!
   De ce nu poti posta poze? Cu atatea acvarii nu ai macar o poza? :omfg Sunt multe de invatat de la un pasionat ca tine!

3

Re: Salut

Salut si bine ai venit ! poze?