21

Re: The Rock

Dany, otto nu prea au treaba cu GDA, mai mult cu diatomee... :-)

Re: The Rock

Foarte frumos inceputul :noroc Astept evolutia!

Re: The Rock

Merci Marius, am sa va tin la curent cu evolutia lui. :noroc

Re: The Rock

Iata si porcusorii mei.  smile

Re: The Rock

Astia am impresia ca iti cam scout plantutele mici din substrat

26

Re: The Rock

Frumosi acesti cory....dar nu ti-e frica ,ca sar putea sa-ti scoata gazonul din substrat?  yikes  yikes
Grija mare cu ei la inceput  :omfg  :omfg

27 Editat de dany112004 (2014-01-13 01:23)

Re: The Rock

Salut. Ii am de 4 zile si nu mi-au scos nici un fir (deocamdata  big_smile ). Sunt inca mici. E o placere sa ma uit la ei, sunt foarte activi si jucausi. Am bagat destul de adanc plantele in substrat, mai ales gazonul.

28

Re: The Rock

dany112004 A scris:

Salut. Ii am de 4 zile si nu mi-au scos nici un fir (deocamdata  big_smile ). Sunt inca mici.

Te cred ca sunt frumosi..dar daca observi vre-o miscare "gresita" de a lor te sfatuiesc sa ii scoti pana se va face gazonul.....altfel, s-ar putea sa plantezi zilnic la el  wink  wink  wink

29 Editat de mariuspopa69 (2014-01-13 01:41)

Re: The Rock

Are dreptate Petre! Eu am doi SAE care cand se apuca de pheonix moss , dracii il ia , cred ca voi scapa de ei. Ei imi scot si utricularia de imi creste in aer

Re: The Rock

Stiu ca sunt "periculosi" pentru gazoane, am sa fiu atent la ei. Incerc sa ii dresez sa nu faca prea mare deranj smile .
Va multumesc pentru sfaturi. SAE am avut si eu 2, dar nu le-a mai placut in apa  lol , au vrut pe uscat (au sarit pe rand din bazin).
In momentul de fata am 11 Cory, 3 sunt veterani iar ceilalti su t pui.

Re: The Rock

dany112004 A scris:

Stiu ca sunt "periculosi" pentru gazoane, am sa fiu atent la ei. Incerc sa ii dresez sa nu faca prea mare deranj smile .
Va multumesc pentru sfaturi. SAE am avut si eu 2, dar nu le-a mai placut in apa  lol , au vrut pe uscat (au sarit pe rand din bazin).
In momentul de fata am 11 Cory, 3 sunt veterani iar ceilalti su t pui.

Asa am patit si eu cu SAE...a facut un triplu axel cu surub si a aterizat direct pe gresie.  :of I-am dat nota 10 la impresia artistica.  lol

32 Editat de floreamarian37 (2014-01-14 20:36)

Re: The Rock

lol  lol  lol
Sper ca i-ai lasat acolo jos,sa primeasca aplauzele.... lol

marian37

33

Re: The Rock

Frumos asteptam evolutia lui smile  :apl

Re: The Rock

M ai terminat cu pietrele, fac ce fac si mai intru la tine sa le vad smile)))

Re: The Rock

MariusMinu A scris:
dany112004 A scris:

Stiu ca sunt "periculosi" pentru gazoane, am sa fiu atent la ei. Incerc sa ii dresez sa nu faca prea mare deranj smile .
Va multumesc pentru sfaturi. SAE am avut si eu 2, dar nu le-a mai placut in apa  lol , au vrut pe uscat (au sarit pe rand din bazin).
In momentul de fata am 11 Cory, 3 sunt veterani iar ceilalti su t pui.

Asa am patit si eu cu SAE...a facut un triplu axel cu surub si a aterizat direct pe gresie.  :of I-am dat nota 10 la impresia artistica.  lol

La mine doar unul a primit 10, l-am gasit la 1.5 m de acvariu  smile . Celalalt era invatacel . lol

Re: The Rock

ciuaua A scris:

Frumos asteptam evolutia lui smile  :apl

Multumesc, am sa mai postez evolutia lui.

Re: The Rock

mariuspopa69 A scris:

M ai terminat cu pietrele, fac ce fac si mai intru la tine sa le vad smile)))

Merci, si eu inca nu ma satur de ele, a meritat investitia. Acum astept sa creasca plantele si sa vad ce se mai poate adauga sau scoate. Nu vreau nici foarte multe specii.

Re: The Rock

Parerea mea e sa mergi pe plante cu frunza mica, sa nu faci ca mine bâdâdău si pe urma sa scoţi sa arunci. Fa ţi un boschet doi si restul gazon si alte plante mici, ai vazut ca sunt mai apreciate cele mai goluţe, dar facute cu gust wink

39 Editat de mariuspopa69 (2014-01-15 03:29)

Re: The Rock

dany112004 A scris:
mariuspopa69 A scris:

M ai terminat cu pietrele, fac ce fac si mai intru la tine sa le vad smile)))

Merci, si eu inca nu ma satur de ele, a meritat investitia. Acum astept sa creasca plantele si sa vad ce se mai poate adauga sau scoate. Nu vreau nici foarte multe specii.

Imi luam si eu daca gaseam la noi, asta e. Poate... gasesc la vara in Turcia

Re: The Rock

Asta e intentia mea, sa merg pe plante mici. Oricum mari nu prea am unde sa pun.
Referiyor la roca, arunca un ochi pe net si vezi poate gasesti asa. Incearca ADA germania.