Subiect: Jbl sau Eheim?

Salutare voua , ma numesc Cosmin Tache , sunt nou pe acest site, tin va va salut pe toti si vin cu o intrebare si sper sa ma ajutati sa ma lamuresc in ceea ce priveste achizitionare unui filtru extern.

Tot analizez ofertele si caracteristicile a trei modele respectiv Eheim 2073 si 2075 profesional 3 si Jbl e1501. catre care din aceste filtre ma indrumati.

Va multumesc anticipat!

Re: Jbl sau Eheim?

Ai observat vreo diferenta la capacitatea de filtrare intre produsele astea?

3

Re: Jbl sau Eheim?

:omfg

Re: Jbl sau Eheim?

nu inca, nu am folosit nici un  filtru din cele mai sus mentionate, am vazut cateva specificatii la ele, acum nu stiu cat de reale pot fi si care este mai bun in raport pret calitate amandoua sunt simpatice insa greu de ales si fiind si prima alegere vreau sa  fac cat mai bine smile

Re: Jbl sau Eheim?

cosmintache81 A scris:

nu inca, nu am folosit nici un  filtru din cele mai sus mentionate, am vazut cateva specificatii la ele

   La specificatiile de pe net ma refeream smile

6

Re: Jbl sau Eheim?

Cred ca jbl are 12 L volum, iar celelalte de la eheim undeva la 6-7.5 L. Dar poti sa mai verifici si tu pentru precizie. Acum depinde si la ce acvariu iti trebuie... Si gasesti multe dezbateri despre filtre pe forum.

Re: Jbl sau Eheim?

cam asa ceva am citit pararerile de pe net cam toti inclina catre Eheim insa Jbl e la o diferenta de pret mai accesibila