Re: Incepator acvariu

6. Oameni de pe laterale, care n-au mai rezistat si cred ca puteau sa stea linistiti la o parte in continuare si sa-i lase pe cei 2-3 care incercau sa ajute colegul.

Mi se pare o aberatie ce ai scris aici. Nu am stat deloc pe laterale, abia m am inscris pe acest forum si nr de postari nu este relevant cu experienta mea in domeniu. Mi se pare foarte normal, ca la o discutie deschisa sa intervina fiecare cand vrea si cu ce sfaturi vrea. Eu consider ca daca sunt mai multi care spun acelasi lucru, nu numai cei 2, 3 de la inceput, probabil ca toti au dreptate. Stii cum se zice "cand toti iti zic ca esti beat, insemna ca esti". Am vrut sa il atentionez sa nu mai dea banii aiurea. Dar daca pe acest forum nu ai voie sa ti exprimi nici o parere daca nu ai participat de la inceput la discutie, atunci am sa ma rezum doar sa citesc in continuare si sa nu mai intervin, daca sunt deja asa de multi experti. Nu imi i au jucariile doar am sa privesc din umbra.
Ape limpezi.

82

Re: Incepator acvariu

ancamarketing A scris:

Dar daca pe acest forum nu ai voie sa ti exprimi nici o parere daca nu ai participat de la inceput la discutie, atunci am sa ma rezum doar sa citesc in continuare si sa nu mai intervin, daca sunt deja asa de multi experti.

   Eee, hai sa ne suparam toti acum pe tot forumul pentru parerea unuia sau altuia smile

83

Re: Incepator acvariu

Anca, hai ca ai tras concluzia super. smile De unde si asta. Nu este vorba ca n-ai voie sa spui ce vrei, ci ideea este cum o spui. Si eu am spus ce am vrut in asa fel incat sa nu supar pe nimeni. Cel putin asa credeam pana ai scris ultimul post. Nu ma refeream ca esti inactiva pe forum si n-ai voie sa-ti exprimi parerea. Doamne fereste. Daca este cineva cu 2 postari si are acvariu de 15 ani inseamna ca n-are ce spune? Sau si daca ai acvariu de 3 luni sau o luna, sau o zi. Nu numarul de postari conteaza ci ce ai postat. Eu nu ma consider expert, ci numai unul care a dat cu capul prin pereti si a gresit si a invatat cate ceva legat de acvaristica. Numarul de postari este mai mare la unii numai datorita rubricii de vanzari si asta nu inseamna ca sunt mai activi pe forum decat tine sau altii. Aici ma pot numara si eu, astfel incat nu am fite de marele expert si sub nici-o forma de superioritate fata de tine sau de altcineva.  :fok
    Am zis ca au aparut de pe laterale (adica n-au dat sfaturi pana atunci si s-au suparat numai, cand cei mai indreptatiti sa se supere ar fi fost cei care au scris si propus sfaturi ignorate pe alocuri de catre Daniel)
    Sfatul tau era prietenesc si de buna credinta, dar cand cineva nu cunoaste foarte multe despre acvaristica, cand ii zici sa doneze pestisorii se supara smile  Tu ai zis asta ca se decicleaza acvariul si probabil vor muri pestii asa ca mai bine ii doneaza pana se stabilizeaza acvariul cu noul substrat. Poate mor sau poate nu daca stii ce sa faci, dar oricum informatia trebuie data in intregime cand vezi ca cineva nu stie foarte multe, pentru ca se supara.
Sper ca acum te-am lamurit cu "aberatiile" mele si ca nu mai esti suparata.  :hug  Si poate ma supar eu de data asta ca mi-ai zis ca m-am aberat.

Re: Incepator acvariu

Nu trebuie scoasa cureaua de la prima greseala, se poate face treaba si cu vorba buna ^:)^ Cine are cu adevarat pasiune pentru acvaristica va ajunge pe drumul cel bun in primul an :fok cine nu, va renunta in primele 12 luni lol