21

Re: Proiect DIY Acvariu

Paie de suc, tigla sparta, vatelina... naaaa, cred ca tu vrei sa reinventezi acvaristica lol

PS: Incearca si cu picioare de masa pentru tanin, capatana periutelor de dinti, chistoace de tigari si de ce nu paiele de la matura... sa arate mai natural lol

22 Editat de tash2z (2014-02-24 16:37)

Re: Proiect DIY Acvariu

Ancistrus A scris:

Paie de suc, tigla sparta, vatelina... naaaa, cred ca tu vrei sa reinventezi acvaristica lol

PS: Incearca si cu picioare de masa pentru tanin, capatana periutelor de dinti, chistoace de tigari si de ce nu paiele de la matura... sa arate mai natural lol


Sincer ...... nu vad rostul comentariului. :fconf
Cand am facut post-ul am si scris ...  accept critica si sfaturile, nu mistoaca si bataia de joc.

Oricum apreciez ca ai avut timp sa scri aici cateva randuri, chiar daca nu au avut legatura cu topicul.

Multumesc.

Errare humanum est sed perseverare diabolicum.

23

Re: Proiect DIY Acvariu

tash2z A scris:

Cand am facut post-ul am si scris ... critica si sfaturi, nu mistoaca si bataie de joc.

   Eu cred ca m-am "conformat" perfect cerintelor tale:

Ancistrus A scris:

Foloseste material pentru filtrare biologica (Siporax, Matrix, piatra ponce etc) si incropeste un prefiltru din burete, pe partea de sorb, care va opri suspensiile si impuritatile din apa.

  Mai departe este vina ta ca nu te intereseaza sfaturile si tot cauti materiale filtrante acolo unde nu exista!

tash2z A scris:

Oricum apreciez ca ai avut timp sa scri aici cateva randuri.

   Si eu apreciez ca le-ai citit!

24

Re: Proiect DIY Acvariu

Da perfect ...inca pierzi ideea de baza ( cat mai ieftin) ... eu nu am Siporax, Matrix in camara. Si am schimbat tigla cu spartura de lava (ieftin ...mult mai ieftin).

Acum .... chiar daca nu m-am "conformat" sugestiei tale asta nu inseamna ca nu am facut ceva.

Aici este un forum cu oameni experimentati si multe idei (nu doar a ta - si sa nu te superi ca zic , dar ideea ta nu s-a potrivit cerintelor mele desi era o sugestie buna).

As fi putut sa stau in banca mea si sa nu postez, decat sa fiu luat peste picior la o idee pusa in dezbatere.

Errare humanum est sed perseverare diabolicum.

25 Editat de Ancistrus (2014-02-24 17:13)

Re: Proiect DIY Acvariu

tash2z A scris:

Da perfect ...inca pierzi ideea de baza ( cat mai ieftin) ... eu nu am Siporax, Matrix in camara.

Ancistrus A scris:

Foloseste material pentru filtrare biologica (Siporax, Matrix, piatra ponce etc)

   Tu nici macar nu ai inteles la ce ma refeream si-mi spui mie ca pierd nu stiu ce "idei de baza", cand eu de fapt, si real, imi pierd timpul cu tine? Citeste atent si vei vedea ca exista un "etc" acolo, deci trebuia sa intelegi ca incercam sa-ti spun tipurile de material filtrant biologic, nu ce sa cumperi!
   Bafta cu proiectul tau "cat mai ieftin"!

26

Re: Proiect DIY Acvariu

Da, a existat un etc nu o solutie venita de la tine ci de la un alt membru al forumului caruia ii multumesc.

Nu ti-ai pierdut timpul cu mine, ti-ai pierdut timpul cu mistoaca, daca tot zici ca intelegi ideile de baza.

Eu zic sa ne oprim aici ca nu isi are rostul.

Imi cer scuze ca m-am angajat  in aceasta discutie (era mai bine daca nu luam in considerare post-ul tau), dar iau foc cand cineva ia in deradere munca altuia, in loc sa aprecieze ca acel om incearca sa faca ceva (poate produsul finit ajuta pe cineva in aceasta comunitate).

Multumesc!

Errare humanum est sed perseverare diabolicum.