1 Editat de andrei_verde (2014-03-31 21:57)

Subiect: Donez/schimb Sanitar mare!

Nu situ ce specie este, are aproximativ 12 cm si este activ numai noaptea.
Este negru cu pete albe si are burta proeminenta (din constitutia lui) si mustati dungate alb cu negru.
Vreau sa-l dau URGENT ca imi scoate iarba proaspat plantata din nisip.
primesc plante si creveti schimb doar daca aveti.
Scuze pt calitatea pozei

2 Editat de andrei_verde (2014-04-01 13:47)

Re: Donez/schimb Sanitar mare!

poza asta nu mai e de actualitate.

Re: Donez/schimb Sanitar mare!

Valabil!  :noroc

4

Re: Donez/schimb Sanitar mare!

sal ...am eu moss de dat !! destul de mult ..ma intereseaza pleco !! big_smile

E rau sa fii bine sau e bine sa fii rau !! ?

5

Re: Donez/schimb Sanitar mare!

si am si rcs !!

E rau sa fii bine sau e bine sa fii rau !! ?

Re: Donez/schimb Sanitar mare!

Pleco sunt rezervati lui pepenetz pana duminica. Mai am jumate de valisneria de dat..ziceti repede ca o asteapta gunoiu.  :fp :fok

7 Editat de vladimirk76 (2014-03-27 13:52)

Re: Donez/schimb Sanitar mare!

O vreau eu.
Unde stai?

Re: Donez/schimb Sanitar mare!

andrei_verde A scris:

Pleco sunt rezervati lui pepenetz pana duminica. Mai am jumate de valisneria de dat..ziceti repede ca o asteapta gunoiu.  :fp :fok


sal Andrei!

Poate ca nu este tocmai ok ceea ce fac acum si este posibil ca sa fiu mustrat de catre mai marii acestui forum insa ma simt dator sa-ti dau un sfat :

cauta sa aplici regula primului venit- primul servit .
in cazul colegului  pepenetz( care mi se pare ca este de undeva din pipera ) ar fi bine sa nu te lasi bazat prea mult pe promisiunea lui ca va veni sa ridice ceea ce ti-a promis .
omul se pare ca este un vanator de chilipiruri ,care de multe ori promite ceva ,dupa care se razgandeste sau nu mai rasp la tel.

am patit-o eu cu el in cazul tranzactiei unui acvariu cand a promis ca il va lua cu siguranta si nu a mai revenit ,ba chiar nu a mai raspuns la tel .
sfatul meu este sa te orientezi catre altii colegi care intra-adevar poate ca au nevoie de ceea ce le oferi tu .

scz ,poate ca nu este prea frumos ceea ce fac ,insa am tinut ca tu si alti colegi sa stiti asta

Bafta!

---------
0764320771 Lucian

9

Re: Donez/schimb Sanitar mare!

salut !! In caz ca nu stiati Dl Lucian !! stau in Baneasa nu Pipera !! si fac acvaristica ce ceva timp....si am acasa 6 acvarii unele chiar mari !! si nush ce intelegeti prin chilipiruri .. Dl Andrei a spus ca se poate face schimbul cu cei 2 Pleco astazi dupa ora 18:30 ...deci o sa il sun la ora 18:30 si ma duc sa ii ridic ...nu faceti afirmatii preconcepute ... MS

E rau sa fii bine sau e bine sa fii rau !! ?

10

Re: Donez/schimb Sanitar mare!

Am vazut intamplator postul asta si vreau sa spun ca pepenetz a venit din Baneasa la mine in Comuna Berceni, practic in cealalta parte a Orasului pt a face un schimb reciproc avantajos. Il recomand.

11

Re: Donez/schimb Sanitar mare!

Plecostomusii au ajuns la mine !! tongue nota 10 Andrei !! Recomand !! Apreciez smile

E rau sa fii bine sau e bine sa fii rau !! ?

Re: Donez/schimb Sanitar mare!

Am primit o donatie de la George (Pepenetz), punctual si pestele ambalat mai mult decat corespunzator, un baiat foarte ok.

Re: Donez/schimb Sanitar mare!

@ luciano_a mersi de atentie...si eu am o boala fantastica pe tepari, profitori si nesimtiti in general.

Eu m-am intalnit cu pepenetz, am facut schimbu si mi-a lasat o impresie foarte OK. Recomand!!!  Foarte entuziasmat de pesti  big_smile ...si mie mi se rupe sufletu ca i-am dat dar nu am avut incotro.

Mai este niste valisneria promisa unor membri. Sper sa o dau pe toata in weekend  :fok

14

Re: Donez/schimb Sanitar mare!

M-am intalnit si eu cu el in ultima perioada si i-am vandut un bazin cu stand si capac. Totul a fost ok, foarte entuziasmat cum zici si tu Andrei in ceea ce priveste hobby-ul nostru.
Lucian ne stim, dar stim ca toti avem zilele noastre proaste si defectele noastre, asa ca nu cred ca e tocmai ok...

Re: Donez/schimb Sanitar mare!

Luati melcii cat sunt calzi  :frogp

16

Re: Donez/schimb Sanitar mare!

vreau eu tuberculosii! da mi un bip sau sms pe 0742 165 865 si te scap de ei big_smile Stima!

17 Editat de andrei_verde (2014-04-01 01:26)

Re: Donez/schimb Sanitar mare!

Poza cu sanitaru!

18

Re: Donez/schimb Sanitar mare!

tuberculosii sunt la mine! multumesc andrei! big_smile

Re: Donez/schimb Sanitar mare!

Sa-ti traiasca si sa manance tot ... ce nu-ti trebuie  :frogp
Si eu sunt foarte multumit de plante. Am prins riccia cu plasa pe niste pietre si restul plantelor au completat foarte misto ce aveam. Imi palce mult coloritul crevetilor, astept sa mai creasca un pic pentru ai localiza mai usor.  :fok

Mersi mult!

Luatil si pe sanitar ca l-am izolat si imi pare rau de el!

20 Editat de Ancistrus (2014-04-01 15:06)

Re: Donez/schimb Sanitar mare!

"Sanitarul" este un Agamyxis pectinifrons!
Odata scosi din apa devin destul de vorbareti smile
https://www.youtube.com/watch?v=1LtgeOYWXBQ