Subiect: Schimb/donez Ciclide americane

Buna seara,

Am o mica familie de ciclide americane, anume Cichlasoma Sajica(T-bar cichlid). Adultii 1M+2F (cam 5-7 cm, au depus odata asta iarna) si 6 pui (2-3 cm), sanatosi, vioi, curiosi si mancaciosi. La inceput erau ok dar s-au aglomerat, puiii au crescut si nu mai incap toti... intelegeti voi. Asta adunata cu o perioada foarte aglomerata la servici si in familie, nu imi ofera alta alternativa. Drept pentru care sunt nevoit sa renunt la o parte din ei sau chiar la toti. Nu vreau sa-i chinui (am un acvariu de 60L).
Singura pretentie a mea ar fi ca viitorul si fericitul posesor al acestor minunati pesti sa detina un acvariu de minim 100-120L pentru a se simti bine (si el si pestii). Daca ofera la schimb ceva plante de talie mica/mijlocie sau ceva mic sistem CO2 sau alte variante, este minunat.
Pentru ca locuiesc in Bucuresti ii voi preda personal in zona Stefan cel Mare. Daca se gasesc amatori, ii rog sa posteze sau sa-mi trimita mesaj pe privat. Voi verifica in fiecare seara subiectul. (nu pot deloc ziua... serviciul sad )
Am si un filmulet cu eclozarea puilor big_smile .
http://www.youtube.com/watch?v=BGAlTFNVXek

2

Re: Schimb/donez Ciclide americane

sal ... ii vreau eu !! as putea sa iti dau moss ...nici nu stiu ce sa zic !! ms 0768 231 333 ms

E rau sa fii bine sau e bine sa fii rau !! ?

Re: Schimb/donez Ciclide americane

Ii vreau eu.
Am un acvariu de 180 litri.
Stau la lizeanu.
Ti-am dat si PM.

Re: Schimb/donez Ciclide americane

Puii i-am dat. Raman adultii.

Re: Schimb/donez Ciclide americane

S-a rezolvat, primii doi care mi-au scris au avut intaietate, unul a primit puii, celalalt adultii.
Multumesc acvariidevis.ro, se poate inchide topicul.