41

Re: aquapro 60 :D

pic.2

daca nu stii cum te "cheama", inseamna ca te trimit toti...!!!

42 Editat de aspi (2010-02-20 19:17)

Re: aquapro 60 :D

salut,mss,..am 4 scalari,2cory,si 3 kuhli...doar ca restu inafara de scalari "patruleaza" mai mult noaptea..;))...iar acum observ ca scalarii mei se dau la melcii pomacea..:-??..ciudat..

daca nu stii cum te "cheama", inseamna ca te trimit toti...!!!

43

Re: aquapro 60 :D

Foarte bine arata!

Iti doresc mult succes!

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

44

Re: aquapro 60 :D

Interesant muschiul ala. N`am incercat, am mai auzit la altii si la unii a tinut. Daca tine, bafta ta ca arata foarte bine.

Etiamsi omnes, sed non ego.

45 Editat de Lorenzo (2010-02-22 01:39)

Re: aquapro 60 :D

Ma mir ca ai gasit asa ceva afara tongue Seamana foarte bine cu christmas moss-ul,este ala cred....   http://www.aquamoss.net/Christmas-Moss/ … s-Moss.htm

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

46

Re: aquapro 60 :D

astept doar sa vad daca tine,iar daca tine,o sa imi pun un covoras mare in acvariu..:D...pt ca era f mult la acel izvor,eu am mers doar sa iau apa,dar mam ales si cu asta...:D...:D:D:D...o sa va anunt in cazul in care tine...!!!

daca nu stii cum te "cheama", inseamna ca te trimit toti...!!!

47

Re: aquapro 60 :D

La vara... am sa bat toate raurile si izvoarele patriei... lol

Si daca rezista doar 2-3 luni... what? te duci si iei altul... si-l decupezi in cate forme vrei... si uite asa avem si diversitate in decor...

Ce idee buna! smile smile:)

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

48

Re: aquapro 60 :D

eu ma bucur ca am multe zone aici de unde sa iau asa cva.:D...dap..cat de curand o sa il fac sa arate altfel..:D...o sa postez atunci cva poze...:D..

daca nu stii cum te "cheama", inseamna ca te trimit toti...!!!

49

Re: aquapro 60 :D

cam gata cu decoratul in acvariu..:D

daca nu stii cum te "cheama", inseamna ca te trimit toti...!!!

50

Re: aquapro 60 :D

chiar ti-a iesit ceva misto pana la urma,felicitari tongue...cum e cu muschiul s-a prins?!...i merge bine?..nu ai avut efecte secundare?!

51

Re: aquapro 60 :D

felicitari pentru evolutia clara wink

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

52

Re: aquapro 60 :D

efecte secundare nu am avut,,,sper sa nu fie nici de acuma incolo...am tinut muschiu 24de ore in apa cu albastru de metil,apoi l-am spalat bine cu dushul,apoi direct in acvariu!!!de prins nu pot spune ca si-a infipt radacinile in nisip,sta doar asezat,de aceea am prins care o mica parte din el cu cate o piatra,pt ca ai mei cory le place sa intre sub "plapumioara"..;))...orcum da impresia ca ii merge bine!!!

daca nu stii cum te "cheama", inseamna ca te trimit toti...!!!

53

Re: aquapro 60 :D

Ce dragut....

Dap... ma duc la izvor.... smile

Arata foarte bine, si "aerisit" dar si decorat in acelas timp.
Mie imi place, e un echilibru acolo. wink

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

54

Re: aquapro 60 :D

si..mi-am plantat s eu acvariul,am dat scalarii..din lipsa de spatiu..s vin cu noi imagini,,...:D:D:D:D...

daca nu stii cum te "cheama", inseamna ca te trimit toti...!!!

55

Re: aquapro 60 :D

Muschiul?! si`a dat demisia? :fp  :fp

Etiamsi omnes, sed non ego.

56 Editat de aspi (2011-02-12 04:08)

Re: aquapro 60 :D

mam plictisit de el..am facut curat si ..era multa mizeris stransa in el...gata la gunoi..;)))....:P...am incercat sa il bag sub piele dar nu mergea=))..:P:PPP

daca nu stii cum te "cheama", inseamna ca te trimit toti...!!!

57

Re: aquapro 60 :D

aspi A scris:

si..mi-am plantat s eu acvariul,am dat scalarii..din lipsa de spatiu..s vin cu noi imagini,,...:D:D:D:D...

Roca din partea dreapta pare sa fie calcaroasa, in rest - frumos!

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

58

Re: aquapro 60 :D

ms...cred ca este...dar in ea imi stau kuhli ziua...este cumparata din hornbach!...m-am gandit sa o si scot,,,dar ..putin mai incolo,,cand o sa am in acvariu doar neoni si cva creveti cred...tre sa dau niste conconius,tetrazona...:-??...

daca nu stii cum te "cheama", inseamna ca te trimit toti...!!!

59

Re: aquapro 60 :D

aspi A scris:

ms...cred ca este...dar in ea imi stau kuhli ziua...este cumparata din hornbach!...m-am gandit sa o si scot,,,dar ..putin mai incolo,,cand o sa am in acvariu doar neoni si cva creveti cred...tre sa dau niste conconius,tetrazona...:-??...

   Kuhli pot sta si in alta parte. Roca aceea nu face altceva, decit sa-ti mareasca pH-ul si duritatea. O sa-mi spui ca pestii sunt OK? Daca da, o poti lasa in acvariu... sad

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

60

Re: aquapro 60 :D

ppestii mei sunt f ok..nu au nici o treaba,...sg pb e un tetrazona..care e fugarit intruna de celalalt...:-??...nu se bat..dar se fugaresc..si din cauza asta unul este mereu ascuns retras..

daca nu stii cum te "cheama", inseamna ca te trimit toti...!!!