1 Editat de paulc (2014-04-10 11:39)

Subiect: echinodorusi, nuferi, reductoare co2

Plante (poze aici):
- echinodorus amazonicus 10-15cm, 10 plante, 5ron bucata
- echinodorus amazonicus 25-35cm, 1 planta, 25ron
- echinodorus red rubin 10-12cm, 2 plante, 10 ron bucata
- nymphea lotus verde 15cm, 2 plante, 10ron bucata

- cioata, nu stiu de care, 34cm inaltime, 15 cm diametru, 15ron, castel ceramica 10 ron poze aici.
- Ferropol 625ml, sigilat, valabil august 2015, 30ron, se dozeaza conform prospectului.
- Trace Mix Plus 1l 20ron, 500ml 10ron, se dozeaza 1ml pentru fiecare 40l apa din acvariu.

- reductor CO2 nou, cu doua manometre, cu tot cu electrovalva si robinet de reglaj fin, la comanda, 350 ron.
- reductor CO2 nou, cu un singur manometru pt presiunea din butelie, cu tot cu electrovalva si robinet de reglaj fin. 300ron. Personal, nu gasesc utilitatea celui de-al doilea manometru, de aceea prefer acest tip de reductor, atat pentru pretul mai mic, cat si pentru spatiul redus pe care il ocupa, fiind cel mai mic si mai compact reductor pe care l-am gasit. Folosesc la servici si acasa si sunt multumit de ele.
Filetul pentru butelie este standard european JIS m22-14, de 22mm, la ambele tipuri de reductoare. Merg conectate nu numai la buteliile uzuale, ba chiar si la stingatoarele cu CO2 din comert (de tip G), fara adaptari, care sunt mult mai ieftine decat buteliile. Eu folosesc G2 cu 2Kg CO2, si ma tine cam 4 luni la 2-3 bule/s, 10h/zi. Desi la centrul de reincarcare scria mare 'Nu incarcam butelii sub 5Kg', mi-a reincarcat de doua ori stingatorul, fara sa zica nimic.
Reductoare trimit si in tara. Poze aici.

tel: 0723.553.880

2

Re: echinodorusi, nuferi, reductoare co2

echinodorus amazonicus 25-35cm nu mai este valabil

3

Re: echinodorusi, nuferi, reductoare co2

plantele s-au dat, mai am cativa echinodorus amazonicus de 10-12cm, 5ron bucata

4

Re: echinodorusi, nuferi, reductoare co2

cioata am dat-o.

pentru cei pe care i-am amanat cu reductoarele: a sosit coletul cu noua transa de reductoare.

o zi frumoasa!

5

Re: echinodorusi, nuferi, reductoare co2

plante mai am doar echinodorus amazonicus 10-12cm, 5 plante, 5ron bucata