1 Editat de cornelino78 (2014-05-19 18:40)

Subiect: eheim bio power

vand filtru intern EHEIM BIO POWER 180in perfecta stare de functionare cu materiile filtrante originale sau cu MINI SIPORAX PRET FIX 100 LEI
VAND FILTRU JBL E 1500
cu doua setrare siporax in stare perfecta de functionare
va rog frumos nu sunati pentru negocieri sau schimburi pretul este fix preferabil in bucuresti in alte localitati destinatarul achita taxele de expeditie
pret 400 lei
VA MULTUMESC
2 osram quictronic 2x39 pentru tuburi t5 39w folosite lA acvariu pret fix 80 lei
VAND BUTELIE CO2 5 litri tip g5 + reductor cu reglaj fin dupla cu doua manometre perfect functionale butelia este in garantie PRET FIX 450 LEI
vand 50 kg MANADO amestecat cu pietris hornbach .app 50 litri manado pret fix 200 lei
stand acvariu teava rectrangulare dimensiuni lungime 100cm latime 50 cm
inaltime 65 cm pret 120


0751176461-0761654899 cornel

Re: eheim bio power

vand 50 kg MANADO amestecat cu pietris hornbach .app 50 litri manado pret fix 200 lei

cum vine asta?

Modestia este calitatea celor care nu au calitati.

Re: eheim bio power

manado sigur  50 litri  restul  din capacitatea  sacului  este  pietris  si are peste  50  de kg
  volulmul in  litri  nu este acelasi  cu  volumul  in kg  sau asa stiu eu

Re: eheim bio power

volumul se exprima in dm3, m3, litri si altele. Kilogramul este unutate de greutate si are legatura cu volumul si cu densitatea materialulul din care este compus el (o bara de lemn cu aceleasi dimensiuni nu este la fel de grea ca si o bara din metal. Dar au acelas volum).

Reluand volumul, ca si orientare simpla:
1 dm3 (decimetru cub: adica 10 cm X 10cm X 10 cm) = 1 litru (ca si volum)

Re: eheim bio power

of matematica bato vina . vreau doar sa vand  niste produse

6 Editat de miloaleko (2014-05-26 04:33)

Re: eheim bio power

Nu-i nici-o problema. N-am scris ca sa par destept, ci ca sa ajut si sa stie si ala care cumpara ce inseamna 50 litri manado si ce inseamna 50 kg pietris   :fok

Vanzare buna iti doresc wink

Re: eheim bio power

:acv