1 Editat de ValeriuS (2014-06-04 00:59)

Subiect: Filtru Tetratec EX700 defect -vandut!

Vand un filtru sh Tetratec EX700 care curge din cauza pompei de amorsare. Poate fi folosit pentru piese sau s-o gasi cineva sa etanseze capacul pompei de amorsare (garnitura pare imbatranita, s-o putea improviza ceva sau se poate lipi permanent pe corpul pompei).
Nu ma mai preocup sa gasesc o rezolvare, il vand deoarece am cumparat deja un alt filtru nou.
Filtrul are garniturile de la canistra si de la butonul de amorsare noi, garniturile de la adaptorul hose unit in stare buna.
Se da cu furtune noi, fara medii de filtrare, doar cu ceva bureti.
Pret 175lei.

Doar pentru Bucuresti.
Contact pe PM.
Multumesc.

2 Editat de Romeo_S (2014-05-25 16:35)

Re: Filtru Tetratec EX700 defect -vandut!

Scuze ca mentionez: tu ceri 175 lei pe un filtru care curge??????
Acum am dat un Tetratec EX700, in perfecta stare cu 170 lei.
Nasol rau de tot.... :stupid

P.S. De obicei, pe filtre defecte, se cere un pret modic...Ex: 50 lei sau mai stiu eu...Uuuuuu!

Who do you think you are?

3 Editat de ValeriuS (2014-05-25 11:33)

Re: Filtru Tetratec EX700 defect -vandut!

Nu vrei sa stii cat am dat eu pe asta. Doar dupa ce l-am cumparat am constatat ca curge.
Am vazut anunturile tale , pretul era destul de mic si am preferat sa dau mult mai mult pe acest filtru in ideea ca cine cere atat chiar are la vanzare un filtru in stare foarte buna. Greseala mea, am luat teapa.
Cei care doresc sa-l repare sa urmareasca topicul deschis de mine la "Aparatura". Sunt solutii, se pare.
Legat de pret, ii astept pe cei care doresc sa cumpere cu comentariile.

4

Re: Filtru Tetratec EX700 defect -vandut!

Imi pare rau pentru teapa luata. Trebuie sa te orientezi mereu in asa fel incat pretul sa fie cam la jumatatea unuia nou. I-ai dat feedback negativ la tepar?
Macar sa stim si noi care e acel stimat coleg.

Who do you think you are?

5

Re: Filtru Tetratec EX700 defect -vandut!

Da, am postat la Feedback.

6

Re: Filtru Tetratec EX700 defect -vandut!

Filtrul curge pe la pompa de amorsare, se poate repara.
Eu nu intentionez sa il repar, cred ca e mai bine sa etanseze acel capac cine vrea sa il cumpere si se pricepe la Tetratec.

Re: Filtru Tetratec EX700 defect -vandut!

Tot aici pe forum, era un jbl 700, daca mai retin bine, nou, in cutie, 250 ron. Pentru 75 de ron diferenta, nu cred ca sta cineva pe ganduri. Pacat de situatia asta jenanta, pacat de filtru, chiar sunt bune tetratec. Ex 700 nu-l aud, mai mult zgomot face internul de la acvariul de langa si cel din nano cu creveti. Sincer, fara rautate, te inteleg ca vrei sa-ti recuperezi o parte cat mai mare din paguba, dar nu cred ca cineva va da 175 in conditiile date.  sad

8

Re: Filtru Tetratec EX700 defect -vandut!

Dan si Romeo uitati un paragraf din Conditiile de publicare la sectiunea Vanzari: "Pentru publicarea unui anunt la rubrica "vinzari", este obligatorie mentionarea pretului.
   Sunt interzise comentariile in ceea ce priveste pretul cerut de vinzator.
   In scopul achizitionarii celor oferite spre vinzare, se pot desfasura negocieri, cumparatorului fiindu-i permis sa ofere un pret mai mic decit cel cerut de vinzator strict pe PM."

9

Re: Filtru Tetratec EX700 defect -vandut!

Am luat cu 225ron un tetra ex1200 care curgea si avea hosing unitul sudat (inca il mai are), face galagie si poate mai scuipa apa din cand in cand, dar cand vezi ca face ce are nevoie un filtru sa faca, realizezi ca isi merita banii.

10

Re: Filtru Tetratec EX700 defect -vandut!

Valabil, negociabil.
rog oferte pe pm.

multumesc.

Re: Filtru Tetratec EX700 defect -vandut!

Care ar fi ultimul pret ca sa-l si cumpar?
Astept un PM.
Mersi.

12

Re: Filtru Tetratec EX700 defect -vandut!

Valabil.

13

Re: Filtru Tetratec EX700 defect -vandut!

Rezervat pana miercuri.

14

Re: Filtru Tetratec EX700 defect -vandut!

Vandut. Multumesc, se poate inchide.