Subiect: Help My Puffer Named Tag

Nu "aruncati"cu pietre in mine pt. ca sunt Begginer.Am observat astazi ca balonul este decolorat si ca innoata la fund.Poate recunoaste boala cineva?Inainte era verde si vesel iar acum se manifesta ciudat.Poza cu pestele meu balon:

"Incercare?Nu exista incercare...Exista doar a face si a nu face"-Yoda

Re: Help My Puffer Named Tag

A murit deja asa ca .. :fcry

"Incercare?Nu exista incercare...Exista doar a face si a nu face"-Yoda

Re: Help My Puffer Named Tag

Ti-am spus in alt topic ca nu il poti adapta la apa dulce. Acum mai conteaza si ce apa ai tu in acvariul ala... ciclat, neciclat, deciclat etc!

Re: Help My Puffer Named Tag

Tu nu mi-ai zis nimic!Trebuia s-a imi spui scurt si la obiect!f

"Incercare?Nu exista incercare...Exista doar a face si a nu face"-Yoda

5 Editat de Ancistrus (2014-06-11 02:31)

Re: Help My Puffer Named Tag

paulet932 A scris:

Tu nu mi-ai zis nimic!Trebuia s-a imi spui scurt si la obiect!f

   Scurt si la obiect ti-am spus, asa... ca la scoala:

Ancistrus A scris:
paulet932 A scris:

Salut ;in cat timp se face aclimatizarea la apa salmastra?

   Nu se face! Pestilor de apa salmastra (brackish), ca si pestilor de apa dura, nu le faci aclimatizare... doar le creezi mediul corespuznator wink

   Dupa care mi-ai spus ca "omul de la magazin" ti-a dat sfaturi cum sa-l cresti! Ee, sfaturile astea... mama lor big_smile
   Tu sa fii sanatos, ca pesti de omorat mai ai inca cu miile lol

PS: Nimeni nu este dator sa-ti spuna nimic, nici scurt nici la obiect! Iar pentru faptul ca din timpul meu liber am incercat sa-ti spun ce sa faci, iar tu te-ai luat dupa "omul de la magazin", ar trebui sa-mi multumesti wink

Re: Help My Puffer Named Tag

Nu am vrut s-a te simti prost dar oricum aveam nervi pe mine la greu.Toate tampeniile intr-o zi :Pufferul decedat; nota mica la mate si multe altele lol .Dar ii gasesc la obor repede.Plus ca perechea de scalari mi-au depus icre si ca m-am certat cu tata ca Balonul este de apa salmastra ;nu de apa dulce si ca trebuia s-a dau scalarii.Mi-am invatat lectia big_smile

"Incercare?Nu exista incercare...Exista doar a face si a nu face"-Yoda

Re: Help My Puffer Named Tag

salut si respect, imi cer scuze de interventie, insa am avut si eu green puffer, si parca i se mai spunea si pestele balon de apa dulce,ai mei au fost cumparati de pe un forum, trimisi cu un autocar de la Bucuresti la Targu-Jiu, si au trait bine merci intr-un acvariu de apa dulce, plantat,la comun cu multi alti pesti, pana la decimarea in intregime a melcilor comunitari din acvariu( acesta a fost si scopul achizitionarii lor)dupa care la randul meu i-am vandut pentru acelasi scop altui acvarist.

Re: Help My Puffer Named Tag

cat a rezistat??

"Incercare?Nu exista incercare...Exista doar a face si a nu face"-Yoda

Re: Help My Puffer Named Tag

aproape 1 an la mine , si au fost 3 buc

10 Editat de paulet932 (2014-06-12 09:06)

Re: Help My Puffer Named Tag

Si ce pesti ai mai avut prin acvariu?Pufferul manca din plante?

"Incercare?Nu exista incercare...Exista doar a face si a nu face"-Yoda

Re: Help My Puffer Named Tag

vivipari,intr-un acvariu plantat