Re: acvariul meu II RUSINE!!!

Ancistrus A scris:

Ce sa zic... foarte frumosi, sa-ti traiasca! Nu stiu in ce stare vor fi plantele de la cat amoniac produc "terorile" astea smile

Stiu, am citit asta undeva. O sa stau cu penseta sa le scot ......... smile))) ce draq sa faca doi pesti in 270 l

22

Re: acvariul meu II RUSINE!!!

mariuspopa69 A scris:

ce draq sa faca doi pesti in 270 l

   Ok big_smile

23 Editat de mariuspopa69 (2014-07-20 22:54)

Re: acvariul meu II RUSINE!!!

Incerc un clip sa vad daca merge. Vizionaţi „Aequidens Rivulatus” pe YouTube - Aequidens Rivulatus: http://youtu.be/xMhKLBclDdA
Editez , imi pare rau ca nu am filmat acum cand depun, un adevarat spectacol

Re: acvariul meu II RUSINE!!!

E cam suparat pe tine,se pare ca te cearta... lol
In rest,e superb !

marian37

Re: acvariul meu II RUSINE!!!

floreamarian37 A scris:

E cam suparat pe tine,se pare ca te cearta... lol
In rest,e superb !

pentru ca se pregatea de depunere, capul meu al....., ca nu am intarziat cu filmarea. nu mi am dat seama frate, daca nu am mai avut asa ceva pana acum  hmm

26 Editat de mariuspopa69 (2014-07-24 02:30)

Re: acvariul meu II RUSINE!!!

au inceput sa depuna https://www.youtube.com/watch?v=dGHJVq0WzX4
data viitoare nu mai arunc icrele, sa vad daca scot pui. cu ocazia asta ma conving si de zvonul ca masculii sunt sterili(intr un anumit mod, special sa nu poti scoate pui). la ce caractrer .... a avut vanzatorul am toate motivele sa cred ca nu voi scoate pui niciodata smile))))

Re: acvariul meu II RUSINE!!!

sunt niste pesti senzationali, nu fac o gropita, nu rup o frunza... in ciuda celor spuse de unii. chiar mi e drag de ei, abia astept urmatoarea depunere sa vad daca scot ceva pui pe care sa i donez smile

Re: acvariul meu II RUSINE!!!

au sosit noii locatari, blue acara

Re: acvariul meu II RUSINE!!!

da, nu merge nimic. totul se topeste, de la gazon pana la arcuata(care credeam ca aceasta planta creste si pe strada). zici ca le am bagat in acid smile)) saptamana viitoare incerc varianta mea, scot tot spal mizeria aia de sticla sparta prafuita cu nush ce draq(dennerle deponit mix profesional) si bag tropica plant grow care dupa mine e nr unu! cel mai corect e sa faci cum te duce capul, sa nu te iei dupa ce citesti vrajeli pentru reclame(nisipul de quartz de inalta calitate....), pai cand vreodata sa fertilizeze sticla pisata(ca asa pare, zici ca sunt cristale swarovski) o planta?  cel mai corect era sa fi facut combinatia mea de imi mergea totul bine, de se mirau unii ca le bag steroizi. cu toate ca pe acest forum sunt cativa care ii numeri pe degete care au acvarii plantate, voi reveni cu noutati, sper in sensul bun.

30 Editat de floreamarian37 (2014-07-28 23:26)

Re: acvariul meu II RUSINE!!!

Baga mare Mariuse !!! (la steroizi )   lol
Stii,era o vorba (mare vorba adevarata) : daca ceva merge bine,nu incerca sa schimbi.... :sok
Spor !

marian37

Re: acvariul meu II RUSINE!!!

floreamarian37 A scris:

Baga mare Mariuse !!! (la steroizi )   lol
Stii,era o vorba (mare vorba adevarata) : daca ceva merge bine,nu incerca sa schimbi.... :sok
Spor !

ete......., pai am trecut la altul mai mare. asta ai inteles tu?

Re: acvariul meu II RUSINE!!!

Stiu,ma refeream la substrat....
Daca ti-a mers bine cu el inainte,continua tot cu el....

marian37

33 Editat de mariuspopa69 (2014-08-08 21:40)

Re: acvariul meu II RUSINE!!!

Cam asa arata azi. Pereche de blue acara

Re: acvariul meu II RUSINE!!!

Draguta buturuga...

marian37

35 Editat de mariuspopa69 (2014-08-09 17:07)

Re: acvariul meu II RUSINE!!!

draguta buturuga, dar acvariul ...., e o mare mizerie!!! asa ceva nu mi am dorit niciodata. asta e rezultatul deponit mix profesional de la dennerle. luni plec in concediu, de la 1 septembrie cand ma intorc voi reseta totul de la cap, sa bag substrat fertilizant tropica plant grow si sa mi fac acvariul pe care l am avut inaite. in viata mea nu voi mai cumpara nimic de la dennerle!!! o mare pacaleala pe care unii nu vor s o recunoasca wink voi muta ciclidele in celalalt acvariu care va fi special pt ele, iar pe acesta ...., stiu eu cum il voi face. va fi bomba!!!
in asta am bagat ciclidele cand am vazut cu stupoare cum mi se topesc si cele mai usoare plante.