Subiect: Cumpar filtru

cumpar filtru pentru acvariu 12 L , astept orice filtru intern.

Vorba dulce mult aduce.

2

Re: Cumpar filtru

la 12l orice mini-filtru disponibil pe piata s-ar putea sa-ti faca tsunami in acvariu. daca gresesc, ii rog pe cei mai experimentati sa ma corecteze.

ma gandesc ca mai bine te-ai orienta catre un burete bolborositor...

Re: Cumpar filtru

si ala ar fi bun si am nevoie repede ca am luat pestutii si sunta sa ciudatii.. erau vioi si acuma nu au nicio reactie stau la suprafat doar sad( si vreau repde si ieftin:( orice sad

Vorba dulce mult aduce.

4

Re: Cumpar filtru

nu stiu ce sa-ti zic, cred ca te-ai pripit luand pestii inainte de a le putea asigura conditiile necesare.
filtru mic, ieftin si repede - da maine dimineata o fuga in dragonul rosu (hala 7, standul 304) si ai sa gasesti acolo ceva filtre mici la 15-20lei.
DAR, s-ar putea ca doar asta sa nu-ti rezolve problema pe care o ai.
iti recomand sa citesti despre ciclarea acvariului, despre schimbul apei, despre cata hrana sa le dai pestilor etc. ca sa nu mai vorbim ca 12l inseamna foarte putin pentru aproape orice pesti...

Re: Cumpar filtru

stiu asta , sa vad daca gasesc pana maine si daca nu osa dau o fuga , iti multumesc pentru timpul acordat mie si pestilor si facandumi mie un bine le faci si lor iti multumesc si iti multumesc si ei . sa ai o seara minunata.

Vorba dulce mult aduce.

6

Re: Cumpar filtru

in loc sa cauti sanitari sau alti pesti pe care sa-i "indesi" in cei 12l, iti repet,

iion A scris:

iti recomand sa citesti despre ciclarea acvariului, despre schimbul apei, despre cata hrana sa le dai pestilor etc. ca sa nu mai vorbim ca 12l inseamna foarte putin pentru aproape orice pesti...

asta daca vrei sa-ti multumeasca tie pestii tai.