1 Editat de seriouscos (2014-07-26 12:13)

Subiect: Schimb.(Ultimul Post)

Schimb cateva fire de plante Hygrophila corymbosa , dau la schimb cu orice peste - Molly,platy,guppy,xipho,sanitari. lasati-mi un nr de pesti cati dati pe acteste plante .
Schimb.
1 mascul caeruleus 5-6 cm
1 mascul red zebra aprox 5-6 cm
3 caeruleus intre 3-4cm neconfirmati
2 msobo msobo magunga - aprox 3-4 cm
1 demason - 2-3 cm

Astept oferte orice depinde de acvaristica.
-Acvariu
-Pestii
-Incalzitor... ETC

Vorba dulce mult aduce.

Re: Schimb.(Ultimul Post)

valabilll , luati cat este cald  :pls  :pls  ^:)^  mad  lol

Vorba dulce mult aduce.

Re: Schimb.(Ultimul Post)

valabil  :fok  :sok  :pp  :apl  :acv  :bf  :crap  :frog

Vorba dulce mult aduce.

Re: Schimb.(Ultimul Post)

valabil !!!!

Vorba dulce mult aduce.

Re: Schimb.(Ultimul Post)

valabil.

Vorba dulce mult aduce.

Re: Schimb.(Ultimul Post)

valabil. :sok

Vorba dulce mult aduce.

Re: Schimb.(Ultimul Post)

Schimb.
1 mascul caeruleus 5-6 cm
1 mascul red zebra aprox 5-6 cm
3 caeruleus intre 3-4cm neconfirmati
2 msobo msobo magunga - aprox 3-4 cm
1 demason - 2-3 cm

Astept oferte orice depinde de acvaristica.
-Acvariu
-Pestii
-Incalzitor... ETC

Vorba dulce mult aduce.

8

Re: Schimb.(Ultimul Post)

Ma gandesc..... daca faci asa nu-ti mai da nimeni pesti. :fmad

Re: Schimb.(Ultimul Post)

rider A scris:

daca faci asa nu-ti mai da nimeni pesti.

   Pe langa asta, interesant este cine i-a dat africani stiind ca are un acvariu de 12 litri si o vrajeala de 80 :omfg

10 Editat de xgrec (2014-07-26 13:29)

Re: Schimb.(Ultimul Post)

Ancistrus A scris:
rider A scris:

daca faci asa nu-ti mai da nimeni pesti.

   Pe langa asta, interesant este cine i-a dat africani stiind ca are un acvariu de 12 litri si o vrajeala de 80 :omfg


colegul de aici

modjo A scris:

1 mascul caeruleus 5-6 cm
1 mascul red zebra aprox 5-6 cm
3 caeruleus intre 3-4cm neconfirmati
2 msobo msobo magunga - aprox 3-4 cm
1 demason - 2-3 cm

desi sunt convins ca i-au fost dati cu inima buna.

Oricum nu e primul care face asa ceva, mai avem un coleg ce a primit moca pui de sajica de pe un alt forum si ii vindea aici....acum ii are la donat.
ca sa nu ziceti ca vorbesc prostii

Sajica 2,5 lei bucata. 5 bucati 10 lei.
Schimb cu pietre sau alte produs acvaristice. Toti pesti 50 lei. Sunt 30-32 de pesti.

11 Editat de sefer jesirah (2014-07-26 13:15)

Re: Schimb.(Ultimul Post)

Job in trend, acvaro-bisnito-fil.
Sunt colegi, numai ei stiu ce inginerii economice fac ca sa-si permita cate ceva pentru acvariu.
Altii, descurcareti!

12

Re: Schimb.(Ultimul Post)

xgrec A scris:

desi sunt convins ca i-au fost dati cu inima buna.

   Si eu sunt convins de asta, dar chiar nu l-a intrebat unde ii baga? Sau, cum ne-a obisnuit deja @seriouscos, i-a spus ca are vreun acvariu de 2-3oo litri smile

13

Re: Schimb.(Ultimul Post)

sefer jesirah A scris:

Job in trend, acvaro-bisnito-fil.
Sunt colegi, numai ei stiu ce inginerii economice fac ca sa-si permita cate ceva pentru acvariu.
Altii, descurcareti!

:apl

14 Editat de leounltd (2014-07-26 18:57)

Re: Schimb.(Ultimul Post)

Din pacate, cazul asta nu e singular..mai exact, in urma cu ceva timp, cand am trecut la ciclide am doant 12/13 Guramy si vreo 5 scalari, pe care i-am vazut la vanzare in cateva zile.
Acelasi lucru am patit cu un bol pe care l-am donat..vanzare scria pe el in cateva zile.
Nu are niciun rost sa dau numele utilizatorilor, dar nu este corect sa procedezi asa.
Ar trebui sa facem o rubrica, in care, dupa ce donam, sa scriem: am donat 3 pesti "..." utilizatorului "X".
Poate asa, apare un sentiment de jena si e mai greu sa apari cu ei la vanzare. smile

15

Re: Schimb.(Ultimul Post)

Stiu ca pare putin comunista ideea mea, dar daca alta cale nu e.. merge si asta.
In ambele cazuri, sincer, m-am simtit jignit! wink

16

Re: Schimb.(Ultimul Post)

sau, fiecare dintre cei ce si-au regasit donatiile la vanzare ar putea crea un topic in care sa-l arate cu degetul pe 'afacerist', iar apoi ar putea cere sprijunul adminilor sa faca sticky topicurile respective.
desi, daca esti putin atent si citesti printre randurile scrise de unii, iti poti da seama destul de usor daca respectivii merita sau nu sa primeasca o donatie. acesta este un caz clar de "asa nu", a se vedea topicurile incepute de el...

17

Re: Schimb.(Ultimul Post)

Si eu am primit pesti din donatii, dar am cerut atunci cand mi-a placut ceva. Daca s-ar intampla ca a doua zi sa nu-mi placa, se mai razgandeste omul, as pune respectivul peste la donatie. Prerea mea, vine gratis se duce gratis.  :noroc

18

Re: Schimb.(Ultimul Post)

rider A scris:

Si eu am primit pesti din donatii, dar am cerut atunci cand mi-a placut ceva. Daca s-ar intampla ca a doua zi sa nu-mi placa, se mai razgandeste omul, as pune respectivul peste la donatie. Prerea mea, vine gratis se duce gratis.  :noroc

:apl

19

Re: Schimb.(Ultimul Post)

leounltd A scris:

Din pacate, cazul asta nu e singular..mai exact, in urma cu ceva timp, cand am trecut la ciclide am doant 12/13 Guramy si vreo 5 scalari, pe care i-am vazut la vanzare in cateva zile.
Acelasi lucru am patit cu un bol pe care l-am donat..vanzare scria pe el in cateva zile.
Nu are niciun rost sa dau numele utilizatorilor, dar nu este corect sa procedezi asa.
Ar trebui sa facem o rubrica, in care, dupa ce donam, sa scriem: am donat 3 pesti "..." utilizatorului "X".
Poate asa, apare un sentiment de jena si e mai greu sa apari cu ei la vanzare. smile

Vezi ca eu am luat de la tine un bol, dar nu a fost donatie, si nici nu l-am scos la vanzare. Sper ca e vorba de alt bol.

0771.496.835 Lucian

20

Re: Schimb.(Ultimul Post)

E liber fiecare sa faca ce vrea cu pesti primiti la donatie, nu ii poti impune ce sa faca cu ei, poti doar sa nu ii mai dai pe viitor si sa il arati cu degetul, sa stie restul userilor ce face el cu donatiile primite.

0771.496.835 Lucian