1

Subiect: betta halfmoon sau veiltail

Dupa a 2a incercare am reusit sa imperechez masculul meu de betta halfmoon cooper cu o femela veiltail rosu complet.
Din cele 60-70 icre au ramas cam 20-25 pui din care am ales 6 masculi care momentan au cam 3 luni.

Intrebarea mea:
Au puii rezultati cum sa fie halfmoon? ( din ce imi dau eu seama seamana mai mult cu halfmoon decat veiltail)

Am sa pun o fotografie cu masculul betta si un filmulet cu cel mai mare din pui ( cam toti puii sant identici ca si colorit)

http://youtu.be/eO0RQmU1Z3I

PS. Ofer un pui gratis identic cu cel din filmulet daca doreste careva.

2

Re: betta halfmoon sau veiltail

puii sant cam la 30-40% dim marimea mascului.

3

Re: betta halfmoon sau veiltail

conform geneticii elementare, ai 50%sanse ca puii sa fie HM si 50% sanse sa fie veiltail, in teorie. procentajul exact depinde de multi factori.

4

Re: betta halfmoon sau veiltail

Cel mai frumos pui de betta, a ajuns la mine.Poate reusesc sa pun maine o poza. :noroc  Multam Ionele

Re: betta halfmoon sau veiltail

sal sunt nou pe aici dar din cestyu eu puii seamana mai mult cu mamadecat cu tatal,ya gena de 70% din pui de mama si 30% de tata actual sunt in  madridsi am criat mii de bettas dar din cauzacaci costul iesemai Mareca desfacerea crescdoar pasional :noroc

Re: betta halfmoon sau veiltail

calibra_azul A scris:

sal sunt nou pe aici dar din cestyu eu puii seamana mai mult cu mamadecat cu tatal,ya gena de 70% din pui de mama si 30% de tata actual sunt in  madridsi am criat mii de bettas dar din cauzacaci costul iesemai Mareca desfacerea crescdoar pasional :noroc

   Nu am inteles nimic... bine ai venit lol