1

Subiect: Hexamita

Buna seara,

am un peste cu hexamita si nu reusesc sa cumpar de nicaieri metronidazol fara reteta..s-a mai confruntat cineva cu problema asta?
Singura alternativa pe care o stiu ar fi Spirohexol insa parerile sunt impartite in legatura cu acest produs si cum in trecut am mai avut problema asta la discusi si metronidazol a dat rezultate bune as fi vrut sa merg pe aceeasi varianta.

Nu prea stiu cum pot rezolva situatia asa ca daca aveti pareri sunt foarte bine venite.
Multumesc

Re: Hexamita

Salut! Incearca la o farmacie veterinara, poate au ceva asemanator. Cu spirohexol2, am incercat sa tratez hexamita la ramirezi, a incetinit evolutia, dar finalul nu a fost cel fericit. Poate la discus are alt efect, oricum, multa bafta!

3

Re: Hexamita

Se da si metronidazol fara reteta daca vrei doza pentru 24h sau daca ii spui ca iei pentru un tratament in acvariu. Undeva la intersectia Mihai Bravu cu Calea Vitan e o farmacie care iti da si un pachet daca vrei.

4

Re: Hexamita

vad ca suntem vecini. Da mi maine un telefon dupa 12:00 si iti dau o folie.
0742 165 865

sanatate la pestisori!

5

Re: Hexamita

Va multumesc mult pentru ajutor! Am reusit sa iau de la o farmacie din dristor, am dat de o doamna foarte de treaba care stia de "problema".

Multumesc frumos inca o data