1 Editat de ciprian01 (2010-02-22 21:50)

Subiect: Un acvariu...

Cum nu sunt deloc expert...primiti si pozele acestea chiar daca au o calitate indoielnica....!

Habar nu am cum sa setez camera sa scoata pozele cat de cat ok...!

Pe masura ce mai aduc acasa pestii (fiind o parte raspanditi), mai atasesz!

300L / plantat / discus / 36W T8 /
hrana: tubii vii, larve, mixtura, grindal, tetra.

Un filmulet: http://www.trilulilu.ro/01ciprian/af55565205c195

Re: Un acvariu...

comun

Re: Un acvariu...

tot comun

Re: Un acvariu...

un peste

Re: Un acvariu...

tot un peste...

6

Re: Un acvariu...

interesant..dar nu inteleg ce fel de background ai.. si mai ales ce e cu lemnul ala plutitor?

Re: Un acvariu...

nu e plutitor! sta sus! discusii in mediul lor natural au radacinile copacilor in apa! background este lipit in spate. eu nu introduc background lipit in acvariu!

8

Re: Un acvariu...

Frumos acvariu ai ciprian01, si cred ca un aparat de calitatea mai buna ar pune mult in valoare acvariul tau. Astptam niste poze mai bune, ca sa fim convinsi de frumusetea acvariului tau;)

Etiamsi omnes, sed non ego.

Re: Un acvariu...

Mascheaza cumva tevile smile Succes!

...greu cu pestii, dar mai greu cu oamenii...

10

Re: Un acvariu...

cipriane incearca sa intanzi mai bine mulajul exterior, se vede destul de "naspa" in partea stanga! sad
un lemn care sta sus ,inseamna ca pluteste...nu?
oricum arata bine, keep walking smile

11 Editat de ciprian01 (2010-02-22 22:32)

Re: Un acvariu...

am pus si eu o poza! nu va imaginati acum ca tind spre...artistic! sa ma apuc sa maschez tevile...doar daca as face poze artistice....! smile
aparatul...este mai mult decat ok...! mana lasa mult de dorit! si priceperea pt reglaje...!
ma uit acum putin prin el!

12

Re: Un acvariu...

sunt super tare! m-am ,,zbatut,, si am scos ceva mai aiurea ecat prima data! daca se ofera cineva sa ma ajute....!

13

Re: Un acvariu...

tot un ghiveci....

14

Re: Un acvariu...

ce naiba sa ii fac camerei sa scoata culorile mai ,,calde,, mai naturale...!?

Re: Un acvariu...

mie chiar imi plac pozele.Felicitari!!! big_smile

Vorba dulce mult aduce.
......................
Nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala.

16

Re: Un acvariu...

multumesc...!
dar nu scuza lipsa de talent de care dispun!

17

Re: Un acvariu...

Frumooos! smile wink

Normal ca am si eu de comentat ceva... teava aia sad ... desi e pentru binele intregului micro ecosistem... smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

18

Re: Un acvariu...

Cand o sa particip la concurs o sa ma invete cineva sa folosesc camera si voi scoate si teava...! smile
Pana atunci...!
Multumesc!

19

Re: Un acvariu...

Uitandu`ma asa la acvariul tau..parca ar merge un pietris mai inchis, cred ca ar contrasta foarte bine. cat despre poze, parca a2a incercare e mai reusita:))

Etiamsi omnes, sed non ego.

20

Re: Un acvariu...

Nu stiu daca ar merge...! Discusii nu prea stau pe pietris inchis! Mai degraba alb!
Dar stai putin sa va explic....! smile
Eu nu mi-am propus niciodata sa fac acvarii pentru expozitie! Am incercat doar ca pestii sa se simta bine (atat cat pot ei sa se exprime) si acvariile sa fie cat mai stabile!
Personal imi plac mai mult pestii decat plantele...! Prefer investitia intr-un reproducator fain decat intr-un sistem CO2....!
Nu ca acvariile platate dedicat nu ar fi superbe...!