1

Subiect: Cumpar instalatia de dizolvare a co2-ului

Salut,

Dupa cum spune si titlul, sunt interesat de un difuzor, (sau) un reactor sau alte solutii ingenioase pentru a dizolva co2-ul in apa. Tin sa mentionez ca nu am nevoie de butelie sau reductorul de presiune.

Bugetul maxim este de 60 de lei, insa nu doresc difuzoare submersibile de tipul "home made".

Ma gasiti la telefon (bip sau mesaj, in caz ca nu suntem in aceeasi retea) - fara PM, va rog.

0742 165 865

2

Re: Cumpar instalatia de dizolvare a co2-ului

incearca aici http://www.nevertebrate.ro/Difuzor-JBL- … fun-P-NANO
sau pe tucradio-acvariu.ro

3

Re: Cumpar instalatia de dizolvare a co2-ului

mersi, stiu cam ce e pe site-uri. sunt interesat de un reactor extern (de preferinta)

4 Editat de cisolino (2014-10-30 23:30)

Re: Cumpar instalatia de dizolvare a co2-ului

Daca te intereseaza:
Pompa submersibila Aqua Zonic 4w debit 300l/h inaltime 0.65m. + surface skimer home made cu dizolvare CO2 + 2 sticle speciale + numarator bule + difuzor sticla ceramic aquili 2cm.
Pret 40 lei.

5

Re: Cumpar instalatia de dizolvare a co2-ului

salut, prefer bucurestiul... si ce imi propui tu nu este tocmai ce aveam eu in cap tongue. mersi oricum

6

Re: Cumpar instalatia de dizolvare a co2-ului

Salut, de ce nu incerci sa-ti faci tu un reactor din filtru de apa... gasesti o sumedenie de informatii pe forum si pe batranul google cum sa-l faci si nu iti ia mai mult de 20 de min( 10min intr-un magazin gen dedeman,hornbach pt componente... si 10 min sa-l montezi)... Iar ca buget, te incadrezi cu brio, plus rata de dizolvare este 100%.

7

Re: Cumpar instalatia de dizolvare a co2-ului

hehe, mersi frumos pentru mesaj! big_smile am deja unul si incercam sa mai gasesc unul poate la bani mai putini (ca deh, plasticul folosit nu e la pret de nou). plus ca imi trebuie furtune, fittinguri si astea adauga cost. Ca alternativa as merge pe difuzor ceramic, insa nu am timp sa merg pana in hornbach pentru a-mi mai lua celelalte saracii.
stima!

8

Re: Cumpar instalatia de dizolvare a co2-ului

Salut,poate te intereseaza:http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/24969/standfiltreincalzitoarediverse/

-punctul3

9

Re: Cumpar instalatia de dizolvare a co2-ului

nici asta sad mersi