21

Re: Cumpar guppy

cristinucu A scris:

Pai am nevoie de masculi de guppy ca nu prea am.
Ai tu de vanzare guppy?
Daca nu ai de vanzare te rog sa nu mai comentezi aici.

Cand tu imi raspunzi asa in conditiile in care iti donasem ~15 guppy cu 2 zile inainte (toti pe care ii aveam) nu stiu ce pretentii ai sa mai gasesti "prosti" care sa iti doneze.
Daca din gupyy pe care i-ai primit pana acum nu ai reusit sa iti faci 20 de masculi, te poti apuca de timbre.

Re: Cumpar guppy

cristinucu A scris:

Tare va place sa ii luati pe oameni la misto dar de vandut guppy nu vindeti.
As avea nevoie de 20 de  masculi de guppy dar astept ca poate vrea vreunul sa scape de iei si sa imi dea si pe gratis
Tare nesuferiti sunt unii oameni, in loc sa ziceti hai ma ca iti dau eu niste guppy pe gratis ca mereu vad ca postezi aici faceti misto de mine.
Sa va fie rusine ca faceti asa.

Incredibil...

23

Re: Cumpar guppy

Asta-i buna. Eu mai vreau o lampa uv. Ia sa-mi deschid un topic din asta, cine stie   ? :noroc

Re: Cumpar guppy

Om handicapat ce insemna?

HANDICAPÁT, -Ă, handicapați, -te, adj., s. m. și f. 1. (Persoană) care are o infirmitate. 2. (Persoană, echipă etc.) care este în dezavantaj într-o întrecere (sportivă). – V. handicapa.

Tu ai afirmat ca ai o problema la picior si nu te poti deplasa,ce am scris gresit?

25

Re: Cumpar guppy

Pai am nevoie de masculi de guppy ca nu prea am.
Ai tu de vanzare guppy?
Daca nu ai de vanzare te rog sa nu mai comentezi aici.

Se pare ca e raspunsul standard , acelasi raspuns l am primit si eu pe un alt forum cand am încercat sa l îndrum catre un importator.
Initial am crezut ca m a bagat din nou in seama .
Se pare ca nesimtimtirea e la rang de arta pentru uni , daca nu ai de vanzare poate ai sa i donezi.

Moca nu exista,  ieftin nu rezista.

26

Re: Cumpar guppy

radu_dragan A scris:

Tu ai afirmat ca ai o problema la picior ...

Si piciorul era deasupra gatului. Mie mi-e clar ca omu' e un pic/mai mult special.

Ignorati-l. Nu-i mai dati pesti, pentru ca nu traiesc la el. A primit sute de guppy de pe toate forumurile si tot nu are. Postase cineva un filmulet cu ciorba din acvariul lui. E pacat de pestisorii care ajung la el.

27 Editat de gabi22 (2014-11-10 00:18)

Re: Cumpar guppy

Salut vecinu , daca te intereseaza lampa uv 100 lei , daca are nevoie colegul Cristinucu sa dezinfecteze ciorba e moca , astept contact , fac o exceptie ma refer la semnatura .
Radu nu ai înteles pentru achizitii sa deplaseaza prietena din cate mi amintesc .

Moca nu exista,  ieftin nu rezista.

28

Re: Cumpar guppy

Faye A scris:
radu_dragan A scris:

Tu ai afirmat ca ai o problema la picior ...


Ignorati-l. Nu-i mai dati pesti, pentru ca nu traiesc la el. A primit sute de guppy de pe toate forumurile si tot nu are. Postase cineva un filmulet cu ciorba din acvariul lui. E pacat de pestisorii care ajung la el.

De acord, click dreapta si ignore  lol
PS: Ar fi corect fata de colgii de pe forum sa posteze o poza cu acvariul  :smoke

29

Re: Cumpar guppy

Acum 5 luni am luat de aici de la colegi cateva perechi de guppy. Dupa vreo 3luni a trebuit sa donez vreo 250 de pui. Acum acvariul e plin. Daca vrei se poate, dar MUIETI IS POSMAGII BRE ? Acum mai e o problema destul de mare-grava pentru unii. Una e cand cresti pesti din pasiune, ai studiezi, ai ingrijesti zilnic si alta e cand ai colectionezi, fara numar, cat mai multi si mai colorati. Ai curaj sa pui poze cu acvariul-acvariile, poate totusi ne uimesti ?

30

Re: Cumpar guppy

cristinucu A scris:
radu_dragan A scris:

Om handicapat ce esti

Pentru jignire ti-am facut raportare aici ca nu e frumos sa jignesti lumea.
Se vede ca nu ai cei 7 ani de acasa.
Te rog sa iti controlezi vocabularul!!

Dar cand tu jigneai userii prin PM-uri era bine, nu?
Eu zic sa-ti vezi lungul nasului !!!

Re: Cumpar guppy

Am eu 4 guppy ( 2 masculi si 2 femele ). Daca vrei pretul celor 4  este de 18 ron. :noroc

Nimeni nu e nascut invatat !

Re: Cumpar guppy

Nu imi permit sa dau atatia bani pe guppy, daca lasi din pret la 2 lei sau la 3 lei ii cumpar. Daca nu, mai astept ca poate imi vinde cineva mai ieftin.

acvarist batran

33 Editat de catalin818 (2014-11-10 13:50)

Re: Cumpar guppy

Ii pot lasa la 16 ron toti, asta inseamna ca bucata este 4 lei. Eu cred ca e un pret onorabil pentru ce exemplare iti ofer.

Nimeni nu e nascut invatat !

Re: Cumpar guppy

Tot scumpi sunt si nu pot da mai mult de 2 lei sau 3 lei.
Imi pare rau.
Mai astept pina vinde cineva mai ieftin.
O zi buna.

acvarist batran

Re: Cumpar guppy

Du-te ba nene invartindu-te

Re: Cumpar guppy

Totul are o limita! Au suportat colegii de pe forumul asta, cerintele si aberatiile tale luni de zile, fara sa-ti reproseze nimic. Bai nene, mai du-te si pe alta site-uri, mai colectioneza si altceva! MAI CREIERESTE-I SI PE ALTII!  Surprizele de guma nu-ti plac?

37 Editat de rider (2014-11-11 01:22)

Re: Cumpar guppy

Sa ma scuzi daca ma laud un pic. Daca ai asa mult timp liber, pot sa te ajut sa mai faci si altceva. Mai am o colectie de timbre, una mica de ceasuri alta de masini de colectie. Referitor la pesti, cand imi obosesc ochii de migalit la cate o smecherie ma delectez cu acvariul. :noroc  la toti

Re: Cumpar guppy

sefer jesirah A scris:

Totul are o limita! Au suportat colegii de pe forumul asta, cerintele si aberatiile tale luni de zile, fara sa-ti reproseze nimic. Bai nene, mai du-te si pe alta site-uri, mai colectioneza si altceva! MAI CREIERESTE-I SI PE ALTII!  Surprizele de guma nu-ti plac?

Auzi mai bine iti vezi de treaba ta omule ca oricum vad ca nu esti din Bucuresti si te bagi aiurea in seama si oricum esti ignorat ca postezi aiurea.
E treaba mea unde postez si ce fac asa ca vezi-ti de treburile tale ca devii plictisitor.. Deci mai bine nu te mai baga aiurea in seama ca oricum vad ca nu esti un acvarist care sa aiba guppy in acvariu.

acvarist batran

39

Re: Cumpar guppy

cristinucu A scris:

E treaba mea unde postez si ce fac...

40 Editat de sefer jesirah (2014-11-11 02:14)

Re: Cumpar guppy

Scuza-ma ca mi-am permis sa nu am guppy in acvariu!  lol
Cu geografia stai la fel de bine!
Revenind, tu gandesti ceva cand postezi?
La modul serios, cati guppy vrei ca sa dispari macar o luna de pe forum?
Sunt dispus sa-ti cumpar din Hornbach si sa-ti aduc la usa.
Dar promiti ca nu postezi, ABSOLUT NIMIC, cel putin o luna.