41

Re: Cumpar guppy

După ce-i cumperi pestii, pățești ce a pățit leounltd.

42

Re: Cumpar guppy

Asta e cea mai noua: nu esti acvarist daca nu ai guppy in acvariu.
Io va propun ceva "celor care nu sunteti acvaristi" hai sa nu mai alimentam aiurea o discutie ca vorba aia, mai bine te certi cu un copac- o sa ai acelasi succes.

si cu asta eu unul imi inchei orice contact cu "acvaristul batran" Cristinucu.
over n' out!

Re: Cumpar guppy

sefer jesirah A scris:

Scuza-ma ca mi-am permis sa nu am guppy in acvariu!  lol
Cu geografia stai la fel de bine!
Revenind, tu gandesti ceva cand postezi?
La modul serios, cati guppy vrei ca sa dispari macar o luna de pe forum?
Sunt dispus sa-ti cumpar din Hornbach si sa-ti aduc la usa.
Dar promiti ca nu postezi, ABSOLUT NIMIC, cel putin o luna.

Hai ca esti tare,Dane !!!!   lol  lol  :apl

marian37

Re: Cumpar guppy

Vreau sa cumpar guppy in Bucuresti la 2 lei sau 3 lei bucata.
As prefera sa aiba 4 cm.
Deci mai exista cineva serios care sa mai vanda guppy?
Ca as vrea sa cumpar de la cineva guppy care mai are in acvariu si sa aiba si de vanzare.
Astept raspuns!!

acvarist batran

45 Editat de radu_dragan (2014-11-13 11:00)

Re: Cumpar guppy

Sunt avertizat pt injurii?

Pt cine mi-a dat avertismentul si cred ca stiu cine

Tatal meu face dializa de 1 an de zile si tot de atunci este Handicapat chiar si el recunoaste ca fiind handicapat
Prigoana avand 1 picior de lemn este handicapat
Daca ti-ai taiat din greseala o mana nu tot handicapat esti? te-a muscat rechinul si ai ramas fara o mana ?

Daca tu percepi cuvantul handicapat ca fiind o injurie nu este vina mea si daca zic ca esti un om ORDINAR tot la injurii este catalogat?

46 Editat de cristinucu (2014-11-13 12:48)

Re: Cumpar guppy

Mai jignit si pentru jignire e bine ca sa luat masuri ca sa nu iti mai permiti sa faci si altadata asa.
Eu daca te-as face ordinar si handicapat ti-ar place?
Eu zic ca nu.
Pe viitor te rog sa te abtii sa mai jignesti lumea!!

acvarist batran

Re: Cumpar guppy

Eu sunt cel care a luat masuri, din pacate esti la mine in casa accesand acest forum, iar la mine in casa regurile le fac eu. Pentru problemele tale particulare imi pare rau insa aici va trebui sa folosesti un limbaj corespunzator. Daca ai capacitatea sa intelegi aceste cuvinte iti multumesc, daca nu ai vom "divorta". Am rugamintea sa nu uitati nici o clipa ca acest forum il pot accesa si copiii, va multumesc.

Lucrul important este acesta: Sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai pentru ce ai putea sa devii.

48 Editat de radu_dragan (2014-11-13 19:17)

Re: Cumpar guppy

Ok
Inseamna ca nu cunoasteti adevaratul sens al cuvintelor


cristinucu  ORDINÁR, -Ă, ordinari, -e, adj. 1. Obișnuit, normal; de rând, comun.

49 Editat de cristinucu (2014-11-14 12:55)

Re: Cumpar guppy

Vreau sa cumpar guppy in Bucuresti la 2 lei sau 3 lei bucata.
As prefera sa aiba 4 cm.
Deci mai exista cineva serios care sa mai vanda guppy?
Ca as vrea sa cumpar de la cineva guppy care mai are in acvariu si sa aiba si de vanzare.
Astept raspuns!!

acvarist batran

50 Editat de cristinucu (2014-11-15 22:37)

Re: Cumpar guppy

Vreau sa cumpar guppy in Bucuresti la 2 lei sau 3 lei bucata.
As prefera sa aiba 4 cm.
Deci nu mai are nimeni guppy de vanzare???
Ca as vrea sa cumpar de la cineva guppy care mai are in acvariu si sa aiba si de vanzare.
Astept raspuns!!

acvarist batran

51 Editat de cristinucu (2014-11-16 16:52)

Re: Cumpar guppy

Vreau sa cumpar guppy in Bucuresti la 2 lei sau 3 lei bucata.
As prefera sa aiba 4 cm.
Chiar nu mai are nimeni guppy de vanzare in Bucuresti???  sad
Ca as vrea sa cumpar de la cineva guppy care mai are in acvariu si sa aiba si de vanzare.
Astept raspuns!!

acvarist batran

Re: Cumpar guppy

Vreau sa cumpar guppy in Bucuresti la 2 lei sau 3 lei bucata.
As prefera sa aiba 4 cm.
Chiar nu mai are nimeni guppy de vanzare in Bucuresti???
Ca as vrea sa cumpar de la cineva guppy care mai are in acvariu si sa aiba si de vanzare.
Astept raspuns!!

acvarist batran

Re: Cumpar guppy

Vreau sa cumpar guppy in Bucuresti la 2 lei sau 3 lei bucata.
As prefera sa aiba 4 cm.
Chiar nu mai are nimeni guppy de vanzare in Bucuresti???
Ca as vrea sa cumpar de la cineva guppy care mai are in acvariu si sa aiba si de vanzare.
Astept raspuns!!

acvarist batran

54

Re: Cumpar guppy

Nu mai bine scrii anuntul asta pe un carton, ti-l pui de gat cu o sfoara si iesi pe strada ? Nu de alta dar sansele ar fi ceva mai mari.....si cei de aici ceva mai relaxati. :fok

Re: Cumpar guppy

Vad ca esti din Militari ca si mine si mai bine mai ajuta sa gasesc in acest cartier sa cumpar de la cineva care are guppy si sa aiba si de vanzare in loc sa scrii aberatiii aici. Mi-ai fi de ajutor daca ai stii pe cineva care sa aiba de vanzare in sectorul 6.
Eu postez aici cu interes ca vreau sa cumpar de la cineva guppy care mai are in acvariu si sa aiba si de vanzare.
Daca nu intelegi e treaba ta si sper ca ma poti ajuta ca suntem vecini de cartier.

acvarist batran

56

Re: Cumpar guppy

Se gasesc la cele mai multe din pet shop-uri, si cu 3 femele si 2 masculi....in  cateva luni, cu ceva timp si pasiune....o sa ai guppy sa poti vinde chiar tu. Chiar nu vad nici un sens in a posta la nesfarsit acelasi mesaj. Eu am convingerea ca nimeni nu iti va mai da vre-un peste (de pe forumul asta)...

57 Editat de cristinucu (2014-11-18 14:41)

Re: Cumpar guppy

Daca nu pricepi ca vreau sa cumpar de la cineva care sa mai aiba in acvariu guppy si sa aiba si de vanzare mai bine nu mai postezi aici ca postezi degeaba ca nu ma ajuti cu nimica. Deci te rog sa iti vezi de treburile tale daca nu stii pe nimeni care sa vanda.Prefer mai mult sa cumpar de la cineva mai ieftin ca in Petshopuri sunt cam scumpi guppy si cam bolnavi. Deci cine ma poate ajuta cu niste guppy il rog sa imi raspunda aici.

acvarist batran

58

Re: Cumpar guppy

Dar tu ai vre-un peste (guppy) in acvariu in momontul de fata ? Eventual si mascul si femela ?.....

Re: Cumpar guppy

Daca aveam nu mai postam aici.
De ce intrebi daca nu ai de vanzare guppy?
Deci sper sa imi vanda cineva niste guppy.

acvarist batran

60

Re: Cumpar guppy

Nu o sa iti vanda nimeni.....garantez eu. Sunt curios ce ai facut cu cei pe care i-ai primit gratis.