1 Editat de robertcristi (2014-11-20 14:00)

Subiect: Se poate inchide multumesc

Dupa cum spune si titlul dau la Schimb urmatoarele plante:

Hygrophila Polysperma

Valisneria Spiralis

Hydrocotyle Leucocephala

Ludwigia Repens/Natans

Limnobium Laevigatum in cantitate destul de mare

Cryptocoryne Wendtti Green

Lemna Minor care este atasata de toate plantele si vine ca si bonus

Echinodorus Aquartica sau cel putin asa cred ca se numeste (cu aceasta seamana cel mai mult ).
Colegul de pe forum care mia oferit o frunza din aceasta planta si care sa inmultit destul cat sa pot da si la alti mia spus cum se numeste exact dar spre rusinea mea am uitat

Accept la schimb aproape orice produse din domeniul acvaristici  atat timp cat imi sunt de folos.

Schimbul se va face in zona Cora Lujerul / Plaza Romania la alegere si dupa principiul primul venit primul servit cu specificatia ca pot da la mai multe persoane nu doar la una singura.

Plantele sunt sanatoase crescute fara adaos de co2 si fertilizant.

Plantele momentan se odihnesc intrun lighean si as dori ca pana duminica cel tarziu sa scap de ele in caz contrar vor ajunge la canal si ar fi pacat.

Plantele daca nu sunt date pana duminica cel tarziu vor incepe sa se piarda si nu are rost sa le tin mai mult decat este necesar.

Re: Se poate inchide multumesc

up

Re: Se poate inchide multumesc

up

4

Re: Se poate inchide multumesc

Te avantajeaza un chimb cu o pereche de moly galbeni si 0 pereche de gurami galbeni ?

All human power is a compound of time and patience.

Re: Se poate inchide multumesc

Ok pentru moly.
Sinver mar interesa si gourami daca sunt pasnici.
nu am mai avut pana acuma si eu in acvariu am numai pesti comuni gen moly, xipho, scalary.

6

Re: Se poate inchide multumesc

Din ce i-am urmarit eu nu au treaba cu restul pestilor din acvariu, si eu ii tin cu xipho, scalari, neoni, si zebre.

All human power is a compound of time and patience.

Re: Se poate inchide multumesc

ok  atunci ai iau eu.
zimi din care plante vrei sau vrei din toate?

Re: Se poate inchide multumesc

cum se repara pm-ul trimitemi numarul tau de tel sau daca vrei til trimit eu pe al meu.

9 Editat de Stefanut (2014-11-16 23:35)

Re: Se poate inchide multumesc

Daca nu ai mai promis cuiva le pot lua pe toate. 0727309183

All human power is a compound of time and patience.

Re: Se poate inchide multumesc

ok nu ma deranjeaza dar vezi ca sunt destul de multe sper sa ai unde sa le pui.
o sa te sun maine sa vedem cum facem sa ne intalnim.

Re: Se poate inchide multumesc

up

12

Re: Se poate inchide multumesc

salut daca nu le-ai dat le vreau eu ^:)^

13

Re: Se poate inchide multumesc

Mi-ar placea si mie cateva plante, nu conteaza cantitatea doar sa fie relativ usor de intretinut ca inca nu am co2....pe viitor urmeaza o bomba. Stau tot la lujerului si as putea sa va ofer cateva decoruri "nuca de cocos" gaurite....daca sunteti interesat bineinteles.

Re: Se poate inchide multumesc

ionut sincer am si eu nuci de cocos doar ca la ce acvarii detin am luat decizia sa nu le folosesc.
Cateva fire cred ca pot sa iti dau si tie mai  ales ca esti aproape de mine.
Intai trebuie sai dau unui alt coleg de pe forum. dupa ce ma intalnesc cu el vad ce mai ramane sau ce mai scot din acvariu si iti dau.
Tase cum iam spus si lui ionut iti spun si tie sa vad cu ce mai raman si apoi vorbim.
Cand se va repara pmul de aici va trimit numarul meu de tel si vorbim atunci.

Re: Se poate inchide multumesc

plantele sunt crescute fara co2 si fertilizant doar la lumina a 2 neoane de 18 w si ca un sfat din partea mea bazat pe experienta mea plantele care le dau vor creste foarte frumos in ritmul lor cu lumina de la 2 neoane de 18 w la o inaltime a acvariului de 35 cm.
Specific inaltimea ca majoritatea ori tin cont de raportul  lumeni per litru sau alti de watti per litru.
Din ce am vazut aceste conditi le sunt prielnice tinand cont ca sunt plante clasice usor de intretinut .

Re: Se poate inchide multumesc

Stefanut am tot incerca sa te sun dar se pare ca esti ocupat dami un semn cand ai ceva timp sa vorbim .

Seara placuta in continuare.

17 Editat de robertcristi (2014-11-20 13:59)

Re: Se poate inchide multumesc

se poate inchide multumesc.