1 Editat de toth.razvan (2014-12-03 23:37)

Subiect: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Vand piatra ponce naturala 100%.  - din stoc!

Granulatii disponibile: 6-12mm sau 22-40mm(in limita stocului existent)

Produsul nu este tratat cu solutii chimice, fiind un produs natural 100%. Este un material filtrant foarte bun. Personal folosesc materialul si sunt foarte multumit de rezultate. Bazinul meu tinut doar cu piatra ponce! https://www.youtube.com/watch?v=OBADL5EJs1A   smile

pret/litru: 15Ron - granulatie 6-12mm  (Sac sigilat: 200Ron)
            16Ron - granulatie 22-40mm (Sac sigilat: 210Ron)


Pentru detalii si comenzi va rog sa ma contactati telefonic la numarul 0734881017 sau prin PM.
Poze reale cu marfa:

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Up

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

De actualitate.

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

valabil.

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Este aceeasi piatra ponce Davis de aici, pe care italienii o vand cu 5 euro sacul de 12 litri?

6

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Cauta raspunsul aici  :-
http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/ … biologica/

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Pai sigur ca e acelasi produs! Bai frate, nu spune nimeni sa nu-ti pui si tu ceva acolo, sa merite... un 40-50%, hai chiar si 100%... dar 1000%??? Asta nu e bisnita, e bataie de joc!!!
   @toth.razvan daca eram administrator te zburam imediat de pe forum cu ban de IP... fara gluma!

8

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Vorba lu' nea' Marin "ehe, de-ai sti tu mai nenica cati de'shtea-s..." printre acvaristii de pe forumul asta si de pe altele. Vand care mai de care: plastice "facute in casa" si nu numai, zemuri de tot felul, pesti si alte brice si carice.  :noroc

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Eu nu oblig pe nimeni sa cumpere. Aveti numarul de telefon acolo, sunati, comandati direct de la sursa. Este acelasi produs doar ca acesta este in Cluj Napoca nu in Italia. La alte mesaje inafara de produs nu mai raspund.

O seara placuta.

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Pet shop cumpara un peste la 2 lei si il are la vanzare la 20 lei
Razvan este un ticalos iar magazinele cu specific nu?
Acest intermediar este bun si pt el cat si pt noi

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

daca as spune ca 1000kg de piatra ponce costa 180 euro cu transport cu tot pana in romania. problema e ca nu se poate aduce de persoana fizica din pacate

invatam zi de zi cate ceva.....

12 Editat de Ancistrus (2014-12-11 06:22)

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

toth.razvan A scris:

Eu nu oblig pe nimeni sa cumpere. Aveti numarul de telefon acolo, sunati, comandati direct de la sursa. Este acelasi produs doar ca acesta este in Cluj Napoca nu in Italia.

   Bai frate, sincer, tu chiar ai impresia ca daca esti din Cluj ai reinventat smecheria? DISPARI DE PE ACEST FORUM DE IUBITORI DE ACVARISTICA!!! SIGUR VORBESC IN NUMELE CELOR PE CARE INCERCI SA TE SPRIJINI! NU EXISTA IN LUMEA ASTA ADAOS DE 1000%... TU CHIAR POTI DORMI NOAPTEA???

13 Editat de xgrec (2014-12-11 12:09)

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

@Ancistrus, din pacate pentru acest forum, activitatea principala e afacerea.
Mare pacat ca nu mai exista echipa de admini/mod din 2012. Atunci mai vedeai si tu un articol, o contradictie constructiva, un jurnal cu pareri si sfaturi.

Spor la vanzare colegului, indiferent de adaos. Nu stim cat a costat transportul-poate nu e importata pe firma; nu stim ce cheltuieli are omul cu depozitarea celor 1000kg de piatra, mai pierde timp si cu expediatul coletelor si altele, ca sa putem face in calcul al profitului.

@Radu, stii bine ca un pet-shop plateste taxe si impozite, chirie, angajati, medicamente pentru animalele pe care le vinde, energie electrica si altele. Un vanzator de pe forum ce plateste in +/- fata de un pet-shop?
Teoretic un forumist vinde ce are in plus pe stoc, nu pentru profit. Nu prea mai vad teoreticieni pe forumuri, daca intelegeti ce vreau sa spun.
Mai mult de atat, se practica vanzarea pomenii primite pe alt forum (nu ma refer strict la acest forum).

In concluzie, nu iau apararea nimanui, nu acuz pe nimeni, dar vreau sa punctez niste lucrururi la care nu v-ati gandit, probabil, cand ati facut afirmatiile de mai sus.

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

sa dai comanda trebuie sa ai firma
nu costa produsul cat costa transportul
nu poti cumpara doar 5 saci,cred ca undeva la 20 saci si atunci ai bani blocati pt N timp
Este cineva pe acest forum care cumpara piatra ponce cred ca tot din aceeasi sursa si vinde litrul cu 40 lei si cum asta nu este de ajuns ,piatra ponce o vinde drept matrix

Nu iau apararea nimanui (nu am baneficii sau altceva de la el) doar vroiam sa spun ce si cum
Intradevar este cam maricel adaosul dar....

15 Editat de aLLLx (2014-12-11 14:10)

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

1.

plictisyt_bz A scris:

daca as spune ca 1000kg de piatra ponce costa 180 euro cu transport cu tot pana in romania. problema e ca nu se poate aduce de persoana fizica din pacate

2.Nu inteleg de ce ne invartim in jurul cozii, tocmai pentru ca evident acest forum are o directie comerciala are si o rubrica "Vanzari permanente" unde poti sa fii cat de comerciant vrei, pe fata. De ce e nevoie de prosteala asta tiganeasca?

3.@plictisyt_bz incearca sa iei legatura cu cristi ionescu, are firma care face si importuri si poate e interesat, dintre toate firmele care vand produse acvaristice mi se pare ca vinde totul la preturi omenesti, cu ocazia asta poate vedem si noi "matrix" la pret normal.

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

La mine nu o sa vedeti decat Matrix in borcan original Seachem. (59 lei litrul)

vand de toate pentru toti

17

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Sa inteleg ca respectiva

toth.razvan A scris:

...piatra ponce naturala 100%...

nu e nici macar sigura pentru acvaristica?

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Ba fratilor atita invidie nu am vazut i viata mea ! Un om vinde,un om cumpara ! Care de fapt e meciu ? Vine stim noi cine cu amenintari de genu: ba daca eram eu ,te banam ! Si?

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Hai ancistrus tata ca te maninca tastele !

20

Re: Vand piatra ponce naturala 100%. ideal pentru filtrare biologica

Bobi Brasov A scris:

Hai ancistrus tata ca te maninca tastele !

   Comentariile mele au un adevar si se refera la un tepar incalificabil! Deci "ma mananca tastele" cu motiv! Motiv care incearca sa atraga atentia celor care cumpara, referitor la adevaratul pret si la faptul ca sunt arsi pe fata, cum de fapt am incercat sa fac si in topicul asta! Tu ce motiv ai pentru comentariile astea infantile? Tu cu ce ai ajutat aceasta comunitate si cu ce sfaturi? Toate topicurile tale sunt la vanzari/cumparari!