Subiect: Un nou inceput.....de urgenta

Salut, Alex este numele meu si dupa un incident neplacut( acvariu de 54L dezlipit la o laterala) a trebuit sa caut de urgenta o modalitate de a pastra micile vietuitoare. Ajuns acasa de la serviciu, gasesc o mare balta in camera si apa de cativa cm in acvariu in care pestii au supravietuit. Noroc cu un acvariu cu pui de xifo in care am reusit sa salvez vietuitoarele. Dupa ce sec balta, ma indrept spre magazin cu gandul la un tub de silicon sa lipesc laterala si imi aduc aminte de un anunt al unui coleg de forum. Dupa un telefon dat, cu speranta ca se va rezolva ceva, primesc intelegere si in scurt timp ma aleg cu un acvariu de 160L( 100*40*40). Multumesc pe aceasta cale lui gabi22. Ajuns acasa pozitionez acvariul, imens fata de ce aveam eu, adaug substratul din cel vechi, apa care mi-a mai ramas(10L)+ vre-o 50L pusa la decantat de cateva zile+10L de la robinet. Am instalat cele 2 filtre interne care le-am avut in apa ramasa din celalalt si da-i bataie. Adaug plantele, care mi se pareau o jungla in celalat si acum sunt cateva pete verzi pe ici pe colo. Sa nu mai zic de "capacul" facut la urgenta pe care am adaugat lampa din dotare ca doar voiam pesti in acvariu nu pisica nebuna pe care o avem. Am adaugat in apa JBL Biotopol acum asteptam  :smoke

Re: Un nou inceput.....de urgenta

Bine ai venit Alex!

Re: Un nou inceput.....de urgenta

si ceva poze