1

Subiect: cataloage plante

http://www.aquatic-nature.be/eng_plants.html
http://www.e-pages.dk/tropica/4/

2

Re: cataloage plante

http://www.aquaticplantcentral.com/foru … er/all.php

Ca sa ma bag si eu in seama...eu acesta il folosesc desi nu sunt chiar toate plantele, au o explicatie foarte buna la marea majoritate, nu doar conditiile optime. Lectura placuta.

3

Re: cataloage plante

toate-s bune....vorba aia totul pentru acvaristica...totul pentru victorie wink

4

Re: cataloage plante

Chiar ca-s bune!:)

Eu tin sa va multumesc pt. faptul ca le-ati postat.
O sa-mi notez in carnetel ce mi-ar trebui... sper sa si gasesc pe la noi...

Multumesc pt informatii!
wink

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

5

Re: cataloage plante

80% le vai gasi Lucia, insa sa fi foarte atenta cat de dificil sunt de crescut si ce le trebuie altfel le vei pierde

6

Re: cataloage plante

Da... stiu... numai ca ceea ce ati postat voi e foarte bine structurata informatia...:)

...decat sa le pierd... mai bine ajung salata pt carasei, friptura le-o dau eu...:lol:
Iti dai seama ca eu am un pic de bataie de cap cu alesul lor...:/    lol:lol::lol:

Multumesc frumos!

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

7

Re: cataloage plante

Eu nu gasesc HC de cand am inceput toata nebunia asta. Este o planta rar intalnita pe la noi, din pacate.

8

Re: cataloage plante

tine aproape de costi8 si de cei apropiati lui fiindca pe langa ca ai ce invata de la ei sunt si dotati cu o roaba de relatii printre acvaristi wink

9

Re: cataloage plante

Am ajuns la un moment dat sa iau legatura personal cu diferiti acvaristi, sa intreb de plante, nu a fost o experienta tocmai placuta. Ce pot sa fac e sa urmaresc daca cumva vinde cineva sau daca mai aduc la nevertebrate, intr-o vreme au adus dar s-a vandut in prima zi smile

10

Re: cataloage plante

pai ce au facut te-au injurat?...de fapt nu ma mira, sad ca unii sunt viteji doar cand stau la tastatura !

11

Re: cataloage plante

da.. din pacate si eu ma confrunt cu aceleasi probleme.
Nu gasesc de unde sa imi iau pestii, nevertebrate si plante..
Ar fi minunant daca s-ar face o comanda comuna de undeva din afara..

12

Re: cataloage plante

stai linistit merlin, eu sunt stan patitu cu o experienta de genul asta! nu am fost la imparteala prezent si cand m-am dus sa ridic marfa plantele mele le-am gasit dupa ce am strecurat apa din bidon lol:lol::lol: stai vigilent tot timpul si vei gasi ori pe forum ori pe diferite site-uri de okazii tongue

13 Editat de Avatar (2010-03-03 18:54)

Re: cataloage plante

pelly67 A scris:

pai ce au facut te-au injurat?...de fapt nu ma mira, sad ca unii sunt viteji doar cand stau la tastatura !

Nu m-au injurat, mi-au raspuns flegmatic si pe mine oamenii astia ma lasa rece. Asa m-au luat ca pe un nimeni. Ca de ce il intreb pe el, sa intreb in alta parte...
HOPA scuze nenea acvarist, n-am vrut sa deranjez. Si astia cu acvarii frumoase pot fi foarte ignoranti si cu nasu' pe sus smile

Nu de alta mi-am propus sa ajung undeva sus sus de tot cu acvariile mele sa le dau in bot celor ignoranti care pretind ca fac acvaristica de cand eu sugeam de la sanul mamei. Daca in 2 luni am ajuns sa fac asa ceva, o sa vada dansii in 2 ani ! Pozele before and after o sa le am mereu ca dovada.

14

Re: cataloage plante

da tipic romanesc ! cred ca iti este si mai greu mai ales ca esti ardelean wink

15

Re: cataloage plante

Ce m-ai ghicit, sunt mai sensibil la oameni asa in general smile deaia am o retinere cand vine vorba de cei din Sud (sa nu ma inteleaga nimeni gresit, nu am nimic cu ei) care par reci la vorba si mi-au lasat mereu impresia ca sunt pusi pe cearta smile cu toate ca ei ASA VORBESC, ala e stilul lor mai...cum sa zic, agresiv putin.
Vorbesc din experienta proprie, nu ca asa am auzit.

16

Re: cataloage plante

fi fara grija, eu nu sunt din sud....sunt din rm.valcea lol:lol::lol:

17

Re: cataloage plante

Da, stiu...dar faceam referire la ceilalti care mai citesc ce scriem noi aici tongue

18 Editat de costi8 (2010-03-03 21:41)

Re: cataloage plante

nu mai fi asa de suparat...nu toti sunt la fel,depinde si de caracterul fiecaruia.

dorinta i-ti va fi indeplinita...vezi ca ti-am trimis un E-mail..defapt doua....anunta-ma daca s-a rezolvat.

si dale peste nas  dupa cum zici...:P

19

Re: cataloage plante

Chiar asa..nu suntem toti la fel, cu toate ca am auzit de multe ori, de la oameni veniti de prin centru-vest, cum ca suntem cam neprimitori, dar nu toti!!! Ai grija de acvariul tau si`n continuare, ai realizat intradevar ceva foarte frumos, cu atat mai mult cu cat esti incepator.

Etiamsi omnes, sed non ego.

20

Re: cataloage plante

ce ti-am spus eu de costi8?....de pus la rana, nu altceva wink