1

Subiect: Salutari la toti acvaristii!

Ma numesc Eugen, a-m 33 de ani si sunt pasionat de acvaristica din copilarie. Acum am un acvariu de 230 litri  momentan steril ( doar o buturuga) populat cu discusi pui, neoni rosii si ancistrusi. Dotari acvariu: filtru extern tetratec 700, filtru intern burete, difuzor aer diametru 50mm., incalzitor 300 w.

2

Re: Salutari la toti acvaristii!

bine ai venit! baga o poza indiferent cat de "sterila" este..... ca o "fertilizam" noi aici lol:P:lol::P

3

Re: Salutari la toti acvaristii!

Salutare.Mobila pt acvariu de unde ai comandat-o? big_smile

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

Re: Salutari la toti acvaristii!

salut ,bine ai venit..

5

Re: Salutari la toti acvaristii!

Lorenzo dai la ficat? lol:lol::lol: ce mobila?:lol::lol::lol:

6

Re: Salutari la toti acvaristii!

pelly67 A scris:

Lorenzo dai la ficat? lol:lol::lol: ce mobila?:lol::lol::lol:

Doar upercut big_smile Vezi la semnatura....

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

7

Re: Salutari la toti acvaristii!

stiam......e tare omu' la furniture tongue

8

Re: Salutari la toti acvaristii!

Salut si bine ai venit!

... si eu vreau sa vad poza... smile

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

9

Re: Salutari la toti acvaristii!

Am reusit sa fac o poza mai clara si astept parerile voastre. Multumesc!

10

Re: Salutari la toti acvaristii!

mai ai de lucru ca sa arate bine! desi nu este foarte clara poza iti poti da seama lesne ca nu este terminat ( sper ca nu ai vrut sa iasa asa?) bafta wink

11

Re: Salutari la toti acvaristii!

Bun venit!

mda..e frumusel acvariul dar ti-as da o sugestie daca mi se permite...pune mai multe plante in el,incearca sa-l plantezi undeva la 60%

12

Re: Salutari la toti acvaristii!

Bine-ai venit, EUGEN77!
Cum se simt discusii?:D
Am dat plantele astazi, altfel ti-as fi facut un pret bun, cam aveai nevoie de ele...

13

Re: Salutari la toti acvaristii!

Discusii parca sunt de un an la mine lol, iar acvariul l-am plantat foarte putin pentru ca nu a-m timp sa-l intretin ca la carte. Mai important pentru mine este sanatatea ,,chiriasilor" decat aspectul ,,locuintei". Multumesc pentru pareri!