1 Editat de akm229922 (2015-02-05 15:02)

Subiect: Va salut, cu respect

Ma numesc Tiberiu, sunt din Ploiesti, posesor de acvariu de pe la 12 ani (apropii 47), posed vreo 4 acvarii, in momentul de fata.
Apreciez un pestisor si dincolo de valoarea lui economica, la fel o planta frumusica si pe cat imi permite timpul liber, imi fac de lucru cu acvariile din dotare.

Re: Va salut, cu respect

Salut si bine ai venit! Cum se prezinta bazinele?

3 Editat de akm229922 (2015-02-05 16:52)

Re: Va salut, cu respect

Va salut si bine v-am gasit! Am 2 bazine de 100 l " Juwel"(unul "mobilat" doar cu plante diverse, cel de-al doilea, "mobilat " cu plante si pui de xifo rosu si verde, unul de aproximativ 75 l, plin de plante in care am bagat o pereche de ...Betta, la depus (stiu, e coloana de apa cam inalta, dar masculul nu pare deranjat de aceasta situatie! A facut un cuib imens, pe care l-a redus ulterior la dimensiunile unei frunze de nufar (Nymphaea) verde-sub care si-a facut, de altfel cuibul), iar ultimul acvariu de aproximativ 50 l contine Nymphaea Lotus Zenkeri si o pereche de Trichogaster leeri. smile Am avut mereu pesti si cel putin cate un acvariu, in casa... dar am avut si o perioada in care existau in casa mea nu mai putin de 12 bazine de diferite litraje... Poate, intr-o zi am sa am mai multe... Omul, cat traieste invata si... spera!

4 Editat de Ancistrus (2015-02-11 00:38)

Re: Va salut, cu respect

Bine ai venit Tiberiu!
   Un acvariu este facut sa fie admirat/vazut... cum putem face noi asta daca tu doar povestesti despre ele ? smile

Re: Va salut, cu respect

Salut , hai cu poze !!!  :noroc

Re: Va salut, cu respect

smile Cat de curand!