1

Subiect: Hrana creveti + CO2 diy ieftin

1. Vand hrana pt intensificarea culorii crevetilor preparata din ingrediente naturale,testata cu succes in acvariile mele cu creveti.
Un exemplu dupa cateva zile de hranit in acvariul mare cu RCS :

http://img.plici.ro/images/2015/02/06/IMG_2163c7fb0.md.jpg



Pret: 15gr ==>12 lei

2. Instalatie CO2 diy cu numarator de bule inclus+ difuzor ceramic(a fost conceputa pt reteta cu sare de lamaie)
Functioneaza perfect,testata de mine.

http://img.plici.ro/images/2015/02/06/IMG_2193350bf.md.jpg

Pret: 40 lei

Tel: 0762 937 076

2 Editat de leounltd (2015-02-06 19:51)

Re: Hrana creveti + CO2 diy ieftin

Salut George,

Am si eu o remarca, fara suparare si nu vreau sa ma intelegi gresit!
Mi se pare absurd, cel putin ca principiu, sa vinzi acea "instalatie de CO2"..si la pretul ala. Este vorba de 3 peturi, un perfuzor, 1m de furtun si o valva unisens. Adica, despre ce vorbim..un cost de 7,8 ron. Sunt 3000 de posturi in sensul asta si cred ca oricine isi poate bricola asta acasa. smile
Concret, cu toate ca probabil nu asta ti-a fost intentia, dar mie mi se pare ca ii sfidezi (persiflezi daca vrei  smile ) pe ceilalti colegi. :noroc
Repet, nu am absolut niciun alt interes decat ceea ce am scris si vreau sa intelegi si tu asta. ^:)^ Am vazut postul si nu am putut sa ma abtin sa nu scriu asta :noroc
Noroc!
Leo

3

Re: Hrana creveti + CO2 diy ieftin

Leo, e si un difizor ceramic pe acolo daca vad eu bine, si daca vad bine atunci pretul e justificat.

4

Re: Hrana creveti + CO2 diy ieftin

Da, l-am omis.  :stupid  Cred ca mai ok era sa vanda doar ala la pretul de 40 ron. smile
Suna altfel anuntul..
Eu nu inteleg faza cu peturile. Acolo imi da cu rest big_smile

5 Editat de Geobz (2015-02-07 00:33)

Re: Hrana creveti + CO2 diy ieftin

E 30 de lei un difuzor din start,20 de lei siliconu.5 lei un o piatra de aer,6 lei 3m de furtun si inca 4 lei cat am dat de un robinet pentru ca la mine in oras sunt preturi de te bufneste plansu`.
Ti se pare un pret asa mare pt o instalatie de-a gata?
Peturile nu vor fi in nici un caz trimise,din moment ce sunt voluminoase si prezente in orice casa.Dar mi s-a parut de bun simt sa pun o poza cu instalatia asa cum o sa arate la om acasa.
Intr-adevar oricine poate face asta,si totusi multi o vor gata facuta.
Intr-adevar puteam sa vand doar difuzorul,dar m-am gandit ca nu are rost sa tin restul degeaba acasa cand se pot folosi altii de ele,la un pret mai mult decat modic.

Daca iti las impresia ca anunturile mele jignesc,persifleaza,injosesc etc. persoanele ce le acceseaza,rugamintea mea sincera e sa le eviti.Nu vreau sa ma cert cu nimeni daca il deranjez in vreun fel.

6

Re: Hrana creveti + CO2 diy ieftin

Salut,

  Sub nicio forma nu se pune problema de certat cu cineva, doar am zis ce mi s-a parut..cred ca mai bine taceam  big_smile
Ne auzim oricand cu placere.. :noroc