1

Subiect: Nu cred ca o sa cititi asta, dar...

Hey! Sunt Maria, am ** ani si sunt incepatoare.(am acvariul cam de 2 luni) Sunt din Botosani si te rog comenteaza la postarea mea daca esti si tu botosanean! smile  :hug  Am un acvariu de 60l  :acv si acum am 11 pesti exotici: 3 Xiphori, 3 Neoni, 2 Zebre rosii, 2 pui de Guppy si 1 sanitar Corydoras.
OK, cam atat despre mine. Succes in continuare la acvaristica! wink  :fok

2

Re: Nu cred ca o sa cititi asta, dar...

Bine ai venit, Maria!
Nu stiu cati botosaneni sunt pe aici, dar eu am sotie moldoveanca, asa ca ma bag si eu.
Cam aglomerat acvariul tau.
Neonii de care spui tu sunt pesti care prefera sa traiasca in grupuri mai mari de trei exemplare, la fel si Corydoras.
P.S.:Pune ceva poze sa vedem si noi acvariul tau. :acv

Re: Nu cred ca o sa cititi asta, dar...

Bine ai venit!

Eu intr-un acvariu de 54litri am 17 pesti, dar am un filtru extern foarte puternic pt acest acvariu.
Sincer, nu inteleg de ce doresti sa discuti doar cu botosaneni.
Asta-i forum de acvaristi, nu de matrimoniale.

Poate ma lamuresti.
Dan

Re: Nu cred ca o sa cititi asta, dar...

Bafta in ale acavristicii si salutari de pe plaiuri sibiene...

5

Re: Nu cred ca o sa cititi asta, dar...

Tabacks, stiu ca acvariul e cam suprapopulat,dar totusi cel mai mare peste are 8 cm... o sa pun poze cu acvariul cat de curand.
daniel, nu am vrut sa sune asa, ppate comenta oricine, dar voiam sa vad daca sunt si botosaneni pe aici.(daca ar trebui sa donez/schimb/vand pesti sau altele sa vad daca exista vreo cineva cu care sa negociez...)
Vasile, succes si tie in continuare! wink

6 Editat de mariuspopa69 (2015-02-23 00:48)

Re: Nu cred ca o sa cititi asta, dar...

"Vreo cineva" ar fi Cristi Trohanel, tot botosanean wink

7

Re: Nu cred ca o sa cititi asta, dar...

Ma țin de promisiune și pun o poza cu acvariul.  wink

8

Re: Nu cred ca o sa cititi asta, dar...

Din acvariul asta lipsesc Hansel si Gretel, daca tot ai pus casuta de turta dulce.

Re: Nu cred ca o sa cititi asta, dar...

Bine ai venit Maria ,

eu sincer te sfatuiesc sa "frunzaresti" putin acest forum  pentru a acumula cateva cunostiinte de baza despre acest hobby.
Daca doresti sa ai in casa un colt de natura cu siguranta o sa reusesti sa-l realizezi cu putina vointa din partea ta si a colegilor care cu siguranta o sa te sprijine.

Bafta!  :fok