1 Editat de bob (2015-03-21 15:03)

Subiect: Se poate inchide

Sambata e zi de curatenie in acvariu si cum unele plante s-au intins cam mult o sa mai scot o parte din ele:
-Lindernia rotundifolia- jumatate din tufa din prim-plan, sunt peste 10fire stufoase cu inaltimea de 25-30cm.
-Cryptocoryne cordata ( cred, daca nu e va rog sa ma corectati) -vreo 3 plante mari
-Hydrocotyle leucocephala - 4-5 fire de 30-35cm inaltime

Plantele le scot sambata doar daca e cineva interesat(a), pretul e 20 ron sau schimb cu un mascul ancistrus

VANDUT!!

2

Re: Se poate inchide

Ca de obicei, pozele nu vor

3

Re: Se poate inchide

Buna dimineata,


In cazul in care sunteti dispus sa oferiti spre vanzare doar atat, doresc achizitionarea de 5-6 fire de Lindernia rotundifolia.

Astept raspunsul dvstra cat si un pret estimativ pt cantitatea solicitatata.


Multumesc respectuos pt intelegere

catalos

4

Re: Se poate inchide

Se mai adauga un anubias din cei din poza 1 la pachet, pretul ramane acelasi.

5

Re: Se poate inchide

Salut. Daca nu le-ai rezervat la nimeni le cumpar eu pe toate. Tel: 0748114599 (tel/bip) ms

6

Re: Se poate inchide

Salut Alex, le rezerv acum ptr tine. te sun maine dupa ce le scot si stabilim.

Ptr cine se pricepe mai bine e cryptocoryne cordata ce am eu acolo sau confund? Asta asa sa stiu si eu ce am p-aci, multumesc!

7

Re: Se poate inchide

Ok ms mult, pe unde stai in sect 6?

8 Editat de bebe panait (2015-03-20 21:11)

Re: Se poate inchide

@bob - se pare ca ai dreptate: planta care o ai acolo pare a fi Cryptocoryne cordata . :noroc

9

Re: Se poate inchide

Alex, stau pe str moinesti pe langa linia veche de cale ferata.
Bebe, ms frumos! :noroc

10

Re: Se poate inchide

@bob, eu am in acvariu cordata, dar nu-mi dau seama daca si tu ai sau nu. la mine nervurile au o nuanta diferita fata de frunza, iar spatele frunzei este rosiatic.

11

Re: Se poate inchide

Salut. Nu vrei sa-ti aduc si un aymonier gold, am vreo cativa in acvariu si vreau sa mai dau din ei. Tot mancatori de alge sunt si aia

12

Re: Se poate inchide

Multumesc dar nu vreau, caut mascul ancistrus ptr ca am avut pereche, au si depus icre si dupa asta a disparut masculul, pur si simplu nu l-am mai gasit nici in gaura de sarpe. Cred ca a fost atat de devotat sa apere cuibul cu pui si nu a mai iesit sa manance si a murit de foame. Recunosc ca si eu am fost neglijent, trebuia sa ii pun mancare in apropierea scorburii.
Pe la ce ora vrei sa vi dupa plante? eu sunt acasa pana pe la 12 si din nou dupa 6, dar se mai poate schimba programul

13

Re: Se poate inchide

Dupa 6 e ok. Mai am si eu putina treaba. Lasa-mi nr tau si te sun eu. Daca esti acasa vin sa le iau daca nu ramane dupa 6. Ms

14

Re: Se poate inchide

Am vazut ca ai si moss. Nu ma ajuti si pe mine cu putin. Al meu sa umplut de alge si l-am aruncat, in acvariul cu rcs neavand co2, abia de cateva zile m-am apucat sa le bag easy carbo