1

Subiect: Sa ma prezint !

Ma numesc Cezar si sunt din Tandarei-IL.Pt. a da o ocupatie fiului meu de 9 ani m-am gandit sa scot de la cutie cele doua pompe ce l-e aveam si  m-am apucat sa bricolez.Am fost am cumparat sticla,silicon pt.acvarii si m-am pus pe treaba.Ceea ce a iesit a fost una bucata acvariu de 50 litri.Cel din poza mai bine zis.Masuta cu blat gros,covoras din ceva gen izopren de 7 mm sub el.Am comfectionat si capac,o canistra de plastic ce se inchide ermetic am transformat-o in filtru extern si am racordat-o la o pompa de 600 L/H.Merge OK.Mentionez ca in urma cu 10 ani eram mandrul posesor al 4 acvarii de la 5 litri si maternitate la 120 litri .Ca si pesti am avut undeva la 200 bucati din mai multe specii .Sotia si un spray pt. tantari intr-o incapere inchisa  a ajutat-o sa ma lase cu ochii in soare si cam asa s-a incheiat experienta mea ca acvarist amator.Azi sau maine o sa cumpar un incalzitor si alte accesorii necesare.As dori insa sa aflu daca mai sunt si alti pasionati de acvaristica din zona de la care mi-as putea procura ceva plante pt. al pune in functiune pt. ca singurul magazin apropiat,cel din Slobozia e slab ca si oferta .Cel mai apropiat e la Braila si nu prea ma incanta gandul sa bat drumul pina acolo doar pt. plante.Ceva pesti voi lua de la Slobozia urmand ca apoi cand voi ajunge la Braila sa diversific prezenta .Deci in principiu daca existe in zona acvaristi care au ceva plante de vinzare sau de donat eu sunt atent la forum .Sper ca in curand sa vin cu poze mai exemplicative si sa ma alatur acestui grup de pasionati !Va multumesc.

2 Editat de Vali A (2015-04-08 17:32)

Re: Sa ma prezint !

Salut si bine ai venit printre noi. eu sincer ți-aș sugera sa cauți pe internet site-uri de profil si sa iti faci comanda prin posta( eu stau in Londra si asa procedez ca este mult mai comod si bu stau sa pierd vremea pe drumuri). Este doar o idee.poate alți utilizatori te pot ajuta mai mult.
Sau daca te uiți la secțiune vânzări ai sa găsești useri care vând plante.
O zi buna

Re: Sa ma prezint !

Salut si bine ai venit!

Re: Sa ma prezint !

Salut,eu stau in Mogosoaia, asta in cazul in care nu a citit nimeni la avatar pana acum.  lol
Revenind la acvaristica, ca de asta stam pe forum, sunt useri care vand plante daca cauti la rubrica de vanzari. Uita de magazine, iar la donatii, nu cred ca sta cineva care doneaza sa puna pachete. Spor la treaba si asteptam poze!

5

Re: Sa ma prezint !

Salut si bine ai venit

0721125652
http://www.acvariidevis.ro/forum/post/171479/#p171479

6 Editat de cezar_sz (2015-04-11 12:29)

Re: Sa ma prezint !

:melc