1

Subiect: Alternativa

In cazul infectiilor intestinale (Hexamita, Spironucleus) se recomanda printre altele administrarea hranei cu continut medicamentos (antibiotic). Din pacate, deocamdata in Romania astfel de hrana nu este suficient disponibila si oricum nu in multe sortimente.
Acum aproximativ o luna de zile am cumparat din Hornbach Militari doi discusi bolnavi. Mi-am dat seama ca-mi asum un risc, dar erau f. frumosi si am riscat, la gindul ca nu strica sa incerc sa-i vindec. Timp de o saptamina le-am administrat un amestec de hrana uscata (mai multe sortimente), pe care am tinut-o la inmuiat timp de o jumatate de ora inainte de administrare, in sirop de Flagyl (Metronidazol). Dupa numai 4 zile, fecalele au inceput sa arate normal, iar in prezent sunt (sper dupa aparente) perfect sanatosi. Cel putin au toate atributele unor pesti sanatosi. Sper sa va fie de folos.

Cine nu are o pasiune, nu este cu adevarat om!

2

Re: Alternativa

acum lucrez la un material pt un concurs de '' cel mai frumos articol'' despre bolile si medicatia pestilor exotici. cand o sa il termin sa o il inscriu in concurs si o sa il postez si aici ca sa avem de unde ne informa. sper doar sa fie bun.