21

Re: Acvariu cu ciclide

aica se vad cam toti.

22

Re: Acvariu cu ciclide

Portocalii sunt Metriaclima Estherae iar celalalt este Metriaclima Zebra O.B.

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

23 Editat de paulteroristu (2010-03-07 13:35)

Re: Acvariu cu ciclide

eu nu am inteles nimic din ce ai scris in dreptul pozelor....

24

Re: Acvariu cu ciclide

frumos...asa da!!! imi place...felicitari

?

25

Re: Acvariu cu ciclide

parerea mea este ca e mai usor sa iti decorezi un acvariu cu ciclide decat unul plantat...acolo poti sa pui si pietrele la intamplare ca tot iti iese ceva smile

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

26

Re: Acvariu cu ciclide

Nu`i chiar asa aqua, daca te apuci sa arunci pietre le nimeroiu s`ar putea sa nu`ti placa deloc ce se vede. Fiecare tip de acvariu are caracteristicile sale, iar eu cred ca aiurea asa, nu`ti iese nimic ca lumea.

Etiamsi omnes, sed non ego.

27 Editat de Lorenzo (2010-03-07 14:32)

Re: Acvariu cu ciclide

Da dar ai un avantaj,daca nu-ti place,muti pietrele dintr-o parte in alta pana nimeresti cum iti place

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

28

Re: Acvariu cu ciclide

mai de mult mergeam pe plante dar pestii carem imi plac sunt tot"iubitori de plante". dupa cum cred ca ai observat nu este un acvariu fara plante sau artificiale. Dar fiecare cu preferintele sale de acea sunt atitea specii si setup-uri.

29

Re: Acvariu cu ciclide

parerea mea este ca intr-un acvariu nimic nu este la intamplare, nici macar pietrele tongue

30

Re: Acvariu cu ciclide

ai dreptate  :Am facut doua decoruri de fundal si al treilea mi-a placut si l-am pus in acvariu. Nici plantele nu le arunci numai in apa, nu?

31 Editat de Cezara (2010-03-07 16:17)

Re: Acvariu cu ciclide

Lorenzo A scris:

Da dar ai un avantaj,daca nu-ti place,muti pietrele dintr-o parte in alta pana nimeresti cum iti place

Ehh...muti muti, dar si plantele pot fii mutate. Oricum, nu`i o idee sa le arunci la intamplare, nici pietrele nici plantele

Etiamsi omnes, sed non ego.

32

Re: Acvariu cu ciclide

Mie personal nu imi plac plantele in acvariile cu ciclide din mai multe motive:nu sunt plante aproape deloc in mediul lor natural(doar in zonele mlastinoase unde raurile intra in lac),pestii le scot radacinile si le ciupesc,distrug pe unele,plantelor nu prea le place apa dura etc.

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

33

Re: Acvariu cu ciclide

Frumos acvariul,felicitari,locatia ne-o poti spune?

34

Re: Acvariu cu ciclide

sunt din Tg-Mures, inca nu m-am prezentat dar am aceasta intentie in scurt timp:)

35

Re: Acvariu cu ciclide

felicitari superb acvariu. tot spatele este din poliester?

nu profitati de naivitatea incepatorilor pentru ca si voi ati fost ca noi.    http://profile.imageshack.us/user/ignatcostel41/

36

Re: Acvariu cu ciclide

te rog sa imi zici cite mai ai dat de ciment pe polester. mai inebunit mam apucat deja sa ami fac si eu si vream te rog mai multe detali daca se poate multumesc. cu respect

nu profitati de naivitatea incepatorilor pentru ca si voi ati fost ca noi.    http://profile.imageshack.us/user/ignatcostel41/

Re: Acvariu cu ciclide

care sunt dimensiunile acelui acvariu as fii interesat ?

"Omnia vincit amor et nos cedamus amori"