1 Editat de Ssilviuu (2010-03-07 17:36)

Subiect: Salut!

Ma numesc Silviu,am 16 ani si sunt din Tg-Jiu.Experienta acvaristica vre-o 3 ani.Momentan posed un acvariu Juwel Rio 125 cu diferite specii de pesti,nevertebrate si plante.
Detalii:
Juwel Rio 125
Dimensiuni:80x35x50
Partea tehnica:filtru intern juwel 600l/h,lumina 2 x 28w T5(cu reflectoare)[10 ore /zi cu pauza 2 ore la praz],co2 cu "bomba"+difuzor ceramic.
Fertilizare:Linia completa JBL(fertilizanti lichizi&substrat) + aditie macro PPS-Pro;
Plante:Rotala rotundifolia,Bacopa,Alteranthera,Shinnersia rivularis 'Weiss-Gruen',M.pteropus,M.windelow,Java moss,Anubias,Didiplis,L.aromatica,Heteranthera Z.,Crypto wendtii. "brown",Marsilea,H.micranthemitoides,Blyxa japonica,M.umbrosum,Vallisneria,Pogostemon helferii,Utricularia graminifolia(cred ca nu am omis nimic).
Pesti:7 neoni,5 iriatheria wernerii,2 corydorasi,2 SAE,2 ancistrusi;
Nevertebrate:6 Red Cherry,2 neritine si nenumarati melci mici si maro smile
Poza:
http://i48.tinypic.com/2lth5c4.jpg

2

Re: Salut!

Salut si bine ai venit.Pe viitor poti pune si poze sa vedem ce ai prin acvariu.

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

3

Re: Salut!

Buna Silviu!

Bine ai venit!:)

Asteptam poze...:)

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

4

Re: Salut!

Am pus si o poza de ansamblu:)

5

Re: Salut!

Bine ai venit printre noi Ssilviuu. Ai un acvariu foarte frumos. Asteptam mai multe detalii despre el.

Etiamsi omnes, sed non ego.

6

Re: Salut!

chiar ca este frumos si fara alge wink

Cele mai bune indicii despre caracterul cuiva sunt:cum trateaza pe cei care nu-i fac niciun bine si cum trateaza pe cei care nu pot riposta

7

Re: Salut!

Ssilviuu A scris:

Am pus si o poza de ansamblu:)

Wow! ....

E foarte frumos!...

Life is better with animals... Life is better with friends

Acvariu: 115x45x50h, Prietenii mei: 2 voalati callico, Sirena & Nemo; un red cap oranda, Jimmy; un waikin, Mimi ; Toti carassius auratus.

8 Editat de Ssilviuu (2010-03-07 14:42)

Re: Salut!

am editat primul post cu toate informatiile big_smile
Multumesc pentru aprecieri smile
Astept eventuale sugestii,critici sau pareri.Sunt binevenite toate smile

9

Re: Salut!

Bine ai venit printre noi orice nelamuriri nu ezita sa postezi la sectiunea referitoare intrebari tale.

10

Re: Salut!

welcome

11

Re: Salut!

In sfarsit cineva mai aproape de valcea smile felicitari pentru acvariu! arata super!

12

Re: Salut!

super tare acvariul...no comment wink

Unfortunetaly ,most of the times,The ignorants stand out more than the wise

13

Re: Salut!

La doar 16ani ai reusit sa faci un asa acvariu frumos...felicitari ! Ce naiba faceam eu la 16ani ?! roll
De la 13ani te ocupi de acvaristica ? Esti foarte tare frate !!! Eu ma dadeam cu bicileta pe-atunci, faceam zeci de km...

eXotic A scris:

Bine ai venit printre noi orice nelamuriri nu ezita sa postezi la sectiunea referitoare intrebari tale.

Eu cred ca o sa ne dea el lectii si sfaturi smile)

14

Re: Salut!

ai dreptate Dane si eu tot cu bicicleta ,ca altceva nu aveai ce sa faci la 13 ani....acum 30 de ani tongue

15

Re: Salut!

Ba pardon...eu la 13 ani plangeam langa acvariu ca iubitii mei carasei erau cu roatele`n sus:)):))

Etiamsi omnes, sed non ego.

16

Re: Salut!

ehe..si eu merg cu bicicleta,cu rolele si iarna cu snowboardul, dar acvaristica e cea mai mare pasiune big_smile De acvaristica m-am apucat mai serios cam de un an,in ceilalti 2 m-am "jucat" cu un acvariu de vre-o 40 de litri.In ultimul an am inceput sa culeg informatii de pe diferite site-uri si am reusit sa pun pe picioare acvariul asta:) Ma bucur ca va place:D
P.s:am inlocuit poza din primul post cu una mai reusita!

Re: Salut!

Foarte frumos!!! Felicitari!

...greu cu pestii, dar mai greu cu oamenii...

Re: Salut!

Avatar A scris:

La doar 16ani ai reusit sa faci un asa acvariu frumos...felicitari ! Ce naiba faceam eu la 16ani ?! roll
De la 13ani te ocupi de acvaristica ? Esti foarte tare frate !!! Eu ma dadeam cu bicileta pe-atunci, faceam zeci de km...

la fel si eu smile

nu-tzi pune mintea cu omul prost, pentru ca e odihnit

19

Re: Salut!

Bine-ai venit si felicitari pentru acvariu!

20

Re: Salut!

multumesc:D